Tunceli’nin Ovacık ilçesi Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu, kendi ifadesiyle tam bir ‘komünist’.

Hayata geçirdiği yeniliklerle de bunu kanıtlamaya çalışan Maçoğlu, seçildikten sonra ilçede tüm sosyal hayatı değiştirdi.

Adeta dünyada bulunan sözde ‘başkanlara’ taş çıkartan Maçoğlu, hayata geçirdiği yeniliklerle ilgi toplamaya devam ediyor.

Sponsorlu
Türkiye’nin Tek Komünist Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu

Bu içerikte komünist Başkan’ın şimdi kadar yaptığı ‘güzellikleri’ derledik:

1) Göreve gelir gelmez makam odasındaki kapıyı kaldıran Maçoğlu, böylece isteyen herkesin ona rahatlıkla ulaşabilmesini sağladı. Günümüzde insanlardan kaçan makam sahiplerinin tersine komünist Başkan’ın yaptığı bu hareket oldukça beğeni toplamış gözüküyor.

2) Aldığı maaşın bir kısmını öğrencilere burs olarak veriyor.

Ovacık Belediye Başkanı ayrıca, sosyal medyada da ünlü bir isim. Yaptığı paylaşımlarla güldürürken düşündürmeyi başaran Maçoğlu, Twitter’da oldukça etkin.

Türkiye’nin Tek Komünist Belediye Başkanı Mehmet Fatih Maçoğlu Tweet

3) Dağcı bir grup tarafından hediye edilen yirmi bisikleti ise “Bir saat kitap okuyana bir saat bisiklet turu bedava” kampanyasına çevirdi bununla birlikte çocuklar hem bisiklete binebiliyor hem de okuma oranlarını artırabiliyor.

4) Yasal zorunluluktan ötürü bedava yapamadığı çeşme suyunu ucuzlattı: Metreküpü elli kuruş. Su faturaları ise üç ayda bir geliyor.

5) Belediye içerisinde 10.000 kitaplık bir kütüphane açarak, yirmi dört saat açık olan kütüphanelerle kitap okuma oranının artmasını hedefledi.

Fatih Mehmet Maçoğlu tarafından hayata geçirilen kütüphane

6) Hazineye ait olan 650 dönümlük araziyi tarım için kullanılması için halka dağıtan Başkan, böylece hem iş gücü oluşuyor hem de boş olan araziler değerlendiriliyor. Bu araziye ekilen nohut, fasulye ve patatesi satarak hem yoksullara dağıttı hem de öğrencilere burs olarak verdi.

7) Kendisine tahsis edilen makam aracını kullanmayarak, aracın yakıt giderini toplu taşımaya aktaran Maçoğlu, gideceği her yere yürüyerek ya da özel aracıyla gitmeyi tercih ediyor. Öte yandan, toplu taşımayı da ücretsiz yapan Maçoğlu, isteyen olursa diye toplu taşıma araçlarında bulunan bağış kutularına bir lira bırakma kampanyasını da başlatmış.

Fatih Mehmet Maçoğlu tarafından eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanına yanıt verdiği tweet.

8) Belediye içerisinde kadınlar, engelliler, gençler ve esnaf tarafından komisyonlar kurdurttu. Ayda bir düzenlenen meclis toplantıları öncesinde tüm ilçede anons yaptırıyor. Bu toplantılarda halk ile birlikte kararlar veriliyor.

9) Organik nohut, kuru fasulye ve patatesin ardından organik bal yapmak üzere Ovacık, Pülümür ve Hozat ilçesinde organik bal üretimi yapan kırk arıcı ile anlaştı ve bu balları piyasaya sürmeyi başardı.

10) Hopa’da meydana gelen sel felaketi ardından zarar gören halk için iki tır yardım malzemesi göndermişti.

11) Önümüzdeki günlerde barınma sorununa da el atacak gibi gözüküyor. Elli ila yüz lira arasında değişen kiralarıyla ucuz ev projesi yakında yürürlüğe koyacak Başkan’ı resmen tebrik ediyoruz!