Cumhurbaşkanı Erdoğan, İran’a resmi ziyarette bulundu.

Resmi temaslarda bulunmak üzere İran’a giden Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve beraberindeki heyet Sadabad Sarayı’nda, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani tarafından resmi törenle karşılandı.

DHA’da yer alan habere göre, törenin ardından iki cumhurbaşkanı ikili ve heyetler arası görüşmelere geçildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir gün sürecek İran ziyareti kapsamında Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani’nin yanı sıra İran Lideri Ayetullah Ali Hamaney ile de görüşme sağlayacak

Türkiye’nin Bütün Komuta Kademesi Erdoğan’la Birlikte İran’da

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İran ziyaretinde dikkat çeken isimler var. Askeriyeden, milli istihbarat ve savunma bakanlığına kadar bütün kurumlardan üst düzey yetkililer Erdoğan’la beraber İran’a gitti.

Sponsorlu

Geçtiğimiz günlerde İran’a giden Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar, IKBY’ye karşı sınırların korunması için görüşmelerde bulunuyordu.

Erdoğan’la birlikte olan heyette şu isimler yer alıyor:

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, MİT  Müsteşarı Hakan Fidan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker eşlik ediyor.