Tatilde nereye gitmek istediğinizi bilmiyorsanız, aynı rotalardan sıkıldıysanız, farklılığı ve keyfi bir arada yaşamak istiyorsanız keşfedilmeyen tatil yerleri sizler için rahatlatıcı bir seçenek olabilir.

Bazen aradığınız ortam sessiz tatil yerleri olurken bazen de tam tersi eğlence mekanlar oluyor. Çoğumuzun o an ki psikolojisine bağlı olarak rotasını değiştirdiği doğrudur. Yapmanız gereken tek şey; kendinizi tanıyıp, ne tür bir tatil istediğinizi bilmektir.

Tabi ki planladığınız tatilde seçilen mekanlar tatil gidişatı için büyük bir öneme sahiptir. Güzel bir seçim keyifli bir tatil geçirmenizi sağlayacaktır.

Sessiz ve sakin tatil yerleri (Marmaris/Muğla – Amasra/Bartın)

Marmaris sessiz tatil yerleri
Amasra güzel tatil yerleri

Doğayla iç içe olmak harika bir duygudur!

Sponsorlu

Marmaris’te kalabalıktan uzakta sakin bir tatil seçenler, doğanın huzuruyla baş başa kalabiliyor.

Yoğun ormanlık alanıyla iç içe olan bu yerler, insanlara ortamıyla bile huzur veriyor. Tekne turları, gözümüzü kapattığımızda kuş sesleriyle huzuru bize yaşatıyor.

Doğal güzellikleriyle bir kasabayı andıran Karadeniz’in sevimli ve sakin ilçesi Amasra/Bartın, İstanbul’a yakın ucuz tatil yerleri arasında yer alır.

Eğlence dolu tatil yerleri (Alaçatı/İzmir – Atakum/Samsun)

Alaçatı
Samsun sahil plajı

Eğlenmek bazen kafayı dağıtmanın en iyi yoludur!

İnsanların birbirine önerdiği ve bahsetmeden geçemediğimiz mekanlardan biri Güzel İzmir’de bulunan Çeşme/Alaçatı.

Harika manzara, kulüp partileri, canlı müzik insanı coşturuyor.

Henüz keşfedilmeyen ve insanların gitmesi gereken yerlerden bir tanesi de Samsun/Atakum.

Eğlence anlayışıyla Samsun’un gözde ilçesi olan Atakum, toplamda 22 km olan Karadeniz’in en temiz sahil şeridine sahip ve yüzmeye elverişli plajlarıyla, eğlence merkezleriyle ve konserlerle ziyaretçilerine ucuz ve keyifli bir tatil yaşatıyor.

Tarihi tatil yerleri (Çanakkale – Gaziantep)

Çanakkale
Gaziantep

Tarihi dokuyu, bozulmamış güzellikleri, manevi değerleri görmek istiyorsanız size sunabileceğimiz ve görmenizi tavsiye edeceğimiz yerler; batı da Çanakkale ve güneydoğunun göz alıcı şehirlerinden bir tanesi olan Gaziantep’tir.

Manevi değerlerimizi ve kültürümüzü yansıtan tatil beldeleri ve köylerine sahip ucuz tatil yerlerinden bir tanesi de Çanakkale’dir.

Kardeşliği, birlik ve beraberliği konuştuğunuz her insanda hissedebileceğiniz bir şehir olan Gaziantep, tarihi dokusu dünyanın en büyük mozaik müzesi olan ‘Zeugma Müzesi’, Antep Kalesi ve eski antep evleri, hamamları, bakırcılar çarşısı ile tarihimizi derinlerde hissedeceğiniz en güzel şehirlerimizden bir tanesidir.