Tuğba Ekinci, Yerlitaş’ın sosyal medyada şehitlerle ilgili ifadeleri nedeniyle suç duyurusunda bulunduğunu belirterek “Hakaret”,Halkı Kin ve Düşmanlığa Tahrik veya Aşağılama“, “Devletin Egemenlik Alametlerini Aşağılama” maddelerinden cezalandırılmasını talep etti.

DHA’nın aktardığı bilgilere göre, İstanbul Adalet Sarayı’na gelen Tuğba Ekinci verdiği şikayet dilekçesinde, Nur Yerlitaş’ın kamuoyu tarafından tanınan bir modacı olduğunu aktararak sosyal medya hesabında yaklaşık 1.5 milyon takipçisi bulunduğunu söyledi.

Nur Yerlitaş

Ekinci, Sosyal medya hesabından canlı yayın yapan Yerlitaş’ın şehitlerle ilgili olarak kullandığı sözlerin Türk toplumu için önemli değer olan vatan savunması ve şehitlik mertebesi değerlerine hakaret içerdiğini ve aşağıladığını vurguladı.

Sponsorlu

Tuğba Ekinci, savcılığa verdiği suç duyurusu dilekçesinin ardından konuya ilişkin basın mensuplarına açıklama yaptı.

Ekinci, “Ne yazık ki, Nur Yerlitaş yaptığı için ona dava açmak zorunda kaldım. Çünkü bunu yapmazsak insanlar bunun bir gaf olduğunu zanneder. Bu gaftan öte bir şeydir” şeklinde konuştu.

Nur Yerlitaş’la bu konu hakkında konuştunuz mu?” sorusuna Ekinci, “Ben seyrettim. Seyrettikten sonra konuşulacak bir söz olmadığını düşündüm. Bu normal bir sağ duyulu insanın yapacağı hareket değil. Böyle bir şeyi biz evin içinde yapmıyoruz. O nasıl orada yapabiliyor? Yani telefon açmak, bana o anda fazla bir hareketmiş gibi geldi. Yoksa açardım” yanıtını verdi.

Via Hatırlatıyor: Ne Olmuştu?

Modacı Nur Yerlitaş’ın, katıldığı bir davette kullandığı sözlerle büyük tepki çekmişti.

Konuşması sırasında Yerlitaş, “Ne yapayım Allah Allah şehitler mehitler aman yeter” cümlesini kullanmıştı.