Trump şimdi 2024 kampanyasının kritik bir aşamasında altı aylık bir süre içinde dört testle karşı karşıya

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde çok önemli bir zamanda bir test sürüşü yapılacak. Kampanyalar tüm hızıyla devam ediyor ve ön oylamanın 2024’ün başlarında başlaması planlanıyor. Trump, GOP adaylığı için en önde gelen isim ve artan yasal sorunlarını destekçilerinden para toplamak için kullandı.

Trump’ın son – ve belki de en ciddi – davası için duruşma tarihi belirlenmedi: Florida’nın Güney Bölgesi’nde gizli belgeleri istiflemek ve hükümetin bunları geri alma çabalarını engellemekle ilgili federal iddianamesi.

Ocak ayındaki karalama davası, Trump’ı 1990’larda bir süpermarkette kendisine saldırmakla suçlayan Carroll’a karşı ikinci mahkeme salonu savaşı olacak. Geçen ay bir jüri, Trump’ı cinsel taciz ve Carroll’a iftiradan sorumlu buldu ve Trump’a 5 milyon dolar tazminat ödemesini emretti. Bu davadaki iftira iddiası, Trump’ın 2022’de Carroll’ın hesabını “aldatmaca” olarak nitelendiren açıklamasından kaynaklanıyor.

Trump o duruşmada ifade vermedi veya hiçbirine katılmadı. Karara itiraz etti.

Trump şimdi, 2019’da yaptığı daha önceki yorumlardan kaynaklanan, Carroll’dan ayrı bir hakaret davasıyla karşı karşıya. Ve kısa süre önce bu davayı, ilk duruşmanın kararından sonraki gün, Mayıs ayında CNN’de yaptığı yorumlarla ilgili yeni bir iddiayı içerecek şekilde değiştirdi. “Bu kızın kim olduğunu bilmiyorum. [is]Trump, bir “belediye binası” etkinliği sırasında, iddialarını “sahte bir hikaye, uydurma bir hikaye” ve Carroll’u “aptalca bir iş” olarak nitelendirdi.

READ  Nuggets'ın 3. maçtaki rolü, Wolves'u yenmeye odaklı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir