Donald Trump, kendisinin ‘çok zeki bir insan olduğunu’ söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump, “İnsanlar anlamıyorlar, ben bir Ivy League üniversitesine gittim” diyerek, üniversite geçmişini hatırlattıktan sonra, “İyi bir öğrenciydim. Çok başarılıydım. Ben çok zeki birisiyim” dedi.

ABD’de bulunan bazı medya kuruluşlarının kendisini “medeni olmayan bir lidermiş gibi gösterdiğini” belirten Trump, medyanın kendisini kültürsüz göstermeye çalışmasına rağmen aslında çok zeki bir insan olduğunu söyledi.

Trump, “Sanırım basın beni olduğumdan çok daha kültürsüz biri olarak gösteriyor. İnsanlar şunu anlamıyorlar ki, ben Sarmaşık Birliği (ABD’nin kuzeydoğusundaki sekiz vakıf üniversitesinin oluşturduğu birlik) üyesi üniversitenin mezunuyum. İyi bir öğrenciydim. İyi okuyordum. Ben çok akıllı bir insanım” cümlelerini kurdu.

ABD Başkanı Donald Trump, hayatını kaybeden ABD’li askerlerin yakınlarına kullandığı cümlelerden dolayı büyük tepki çekmişti.

Ölen ABD askerlerinin akrabaları, Trump’ın kendilerine “çok kaba” davrandığını ve söylediklerinin ağlamalarına sebep olduğunu söylemişlerdi.

Trump’ın ölen askerlerin yakınlarına “neyi göze aldığını biliyordu” gibi ifadeler kullandığı belirtilmişti.