Trump, CNN’e çattı: Ulusumuzu çok kötü temsil ediyor

ABD Başkanı Donald Trump

ABD Başkanı Donald Trump, “Fox News, ABD’de CNN’den çok daha önemli ama ABD dışında CNN International hala önemli bir (yalan) haber kaynağı ve ulusumuzu dünyada çok kötü temsil ediyor” diyerek CNN’i hedef aldı, fakat CNN’den anında yanıt geldi.

ABD Başkanı Donald Trump, CNN International TV kanalının “yalan haber kaynağı” olduğunu, kanalın ABD’yi dünyada kötü temsil ettiğini belirtti.

Trump’ın bu eleştirisine CNN aynı kanalda yanıt verdi. Trump’ın paylaştığı tweeti yanıtlayan CNN çok geçmeden ABD Başkanı’na yanıt verdi.

Sponsorlu

Trump, Twitter hesabından “Fox News, ABD’de CNN’den çok daha önemli ama ABD dışında CNN International halen önemli bir (yalan) haber kaynağı ve ulusumuzu dünyada çok kötü temsil ediyor. Dış dünya onlardan gerçeği göremiyor” paylaşımında bulundu.

​Paylaşım, 23 binden fazla kullanıcıdan retweet alırken, yaklaşık 46 bin kullanıcı tarafından da cevaplandı.

Trump’ın paylaşımına binlerce kullanıcı tepki gösterirken CNN televizyonu da kurumsal iletişim hesabından Trump’a yanıt verdi.


@CNNPR hesabından “ABD’yi dünyaya karşı temsil etmek CNN’in görevi değil sizin göreviniz. Bizim işimiz haber yapmak” paylaşımında bulunuldu.

Trump yönetiminin, AT&T iletişim teknolojileri şirketinin CNN’in üst kuruluşu Time Warner şirketini alım işlemini hafta başında mahkemeye vermesi Trump ile CNN arasında başkanlık yarışından beri süren gerginliği daha da arttırdı.

Adalet Bakanlığı alımın “ABD’de medya tekeli oluşturacağı” gerekçesiyle durdurulmasını talep etmişti.

Trump söz konusu alıma karşı olduğunu ancak satışa müdahil olmayacağını belirtmişti.

[Via Sputnik]