Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde yolcu treninin 5 vagonu devrilmiş, kazada 24 kişi yaşamını yitirmişti, 338 kişi de yaralanmıştı.

Kaza anında devrilen vagonlardan birinde bulunan bir vatandaş yaşananları anlattı.

Kazazede bir yurttaş “Her şey 5-6 saniyede oldu herkes çığlık atmaya başladı. Tren sol tarafa düştü camlar patladı, camdan aşağı düşenler gitti” ifadesini kullanırken, kazadan önce yağışın kesildiğini belirten diğer bir kazazede de “Bölgede yağış vardı biz geldiğimizde yağış kesilmişti. Bir anda oldu kimse ne olduğunu anlayamadı. Biz ilk vagondaydık, Allah bize yardım etti. Diğer vagonların devrildiğini gördüm” dedi.

Yaralıların tedavileri Çorlu Devlet Hastanesi’nde devam ederken yakınlarını görmeye gelen vatandaşlar hastane önünde yoğunluk oluşturdu.

Tren Kazasında Yaşamını Yitirenlerin İsimleri

Öte yandan Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde yaşanan tren kazasının ardından yaşamını yitirenlerin listesi yayımlandı. Uzunköprü Belediyesi’nin resmi hesabından yapılan açıklamada hayatını kaybeden 24 kişinin isimleri açıklandı.

Yaşamını yitirenlerden bazıları otopsi işlemleri için Yenibosna’da bulunan Adli Tıp Kurumu’na getirilirken Uzunköprü Belediye Başkanı Enis İşbilen, isimlerin belediye görevlileri tarafından Tekirdağ, Çorlu ve Muratlı belediyelerine ulaşan ölüm haberleri ile sağlandığını belirtti.