Trabzonspor-Fenerbahçe arasında oynan maçta, Fenerbahçe 3-0 öndeyken taraftarların neden olduğu saha olayları yüzünden maç iptal olmuştu. Bordo-Mavili ekip ise Disiplin Kuruluna sevk edilmişti.

TFF Disiplin Kurulu Trabzonspora verdiği ceza açıklandı. 4 iç saha maçında  seyircisiz oynama ve toplamda 915 bin TL para cezası verildi.

 TFF’nin resmi internet sitesinde yer alan açıklama şu şekilde:

Sponsorlu

TRABZONSPOR A.Ş.’nin, 24.04.2016 tarihinde oynanan TRABZONSPOR A.Ş. – FENERBAHÇE A.Ş. Spor Toto Süper Lig Hasan Doğan Sezonu müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle takdiren 4 RESMİ MÜSABAKAYI KENDİ SAHASINDA SEYİRCİSİZ OYNAMA ve 750.000.- TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oy çokluğu)

Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş.’nin, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 50.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, FDT’nin 53/2. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan DENİZ KALE ARKASI, YOL KALE ARKASI, KAPALI VE MARATON tribüne giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi müsabakaya girişleri engellenmesine, Aynı müsabakada TRABZONSPOR A.Ş.’nin, tribünlere spor ahlakına aykırı pankart asılmasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 15.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oy çokluğu) Aynı müsabakada, stadyuma usulsüz seyircisiz alınmasından dolayı takdiren 100.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.

Açıklamanın alındığı kaynak: http://www.tff.org/default.aspx