Timberwolves, Lakers’a karşı play-in maçı: Kaynaklar

Timberwolves, Minnesota’nın New Orleans’ı yendiği maçta takım arkadaşı Kyle Anderson’a yumruk atmasının ardından Salı günü Lakers’a karşı oynayacağı ön hazırlık maçında pivot Rudy Gobert’e ceza verdi. atletik. İşte bilmeniz gerekenler:

  • Askıya alma bir oyun içindir. Gobert bir sonraki maç için geri dönecek – Cuma günkü play-in yarışması veya Minnesota Salı günü playoffların ilk turunu kazanırsa.
  • Tekrarlar, Gobert’in Anderson’la konuştuktan sonra yumruk attığını gösterdi. Darbe, Anderson’ın sol omzuna bağlandı ve takım arkadaşları hemen Gobert’i yakalayarak ikisinin arasına girdi.
  • Timberwolves, playoff durumuyla ilgili bir maçta Pelicans’ı geride bırakırken devre arasında meydana gelen olaydan sonra Gobert evine gönderildi. Minnesota forveti Jaden McDaniels, oyundan çıkarken tünelde bir duvara yumruk attıktan sonra sağ elinin kırıldığını açıkladı.
  • Batı’nın 8 numaralı seri başı olan Timberwolves, Los Angeles karşısında bir galibiyetle yedinci sırayı perçinleyecek veya 9-10’luk bir mağlubiyetle eleme maçına düşecekti.

Bu Timberwolves-Lakers için ne anlama geliyor?

Gobert’in askıya alınmasının kısa vadeli etkisi, başlangıçta göründüğü kadar zarar verici olmayabilir. Pazar günü sırt spazmları yaşadı, bu yüzden asıl soru Lakers’a karşı oynayacak kadar sağlıklı olup olmayacağı.

Tamamen sağlıklı olsaydı, Timberwolves, LeBron James, Anthony Davis ve Jarrett Vanderbilt ile bir Lakers cephesine karşı onun fiziğine sahip olmaktan büyük fayda sağlayabilirdi. Ancak Pelicans’a karşı olduğu kadar hareket kabiliyeti kısıtlıysa, Wolves’un onu devre dışı bırakıp merkeze Karl-Anthony Towns’a geçmesi daha iyi olabilir. Downs ve Gobert ile iki büyük çizgi bu sezon mücadele etti. Bazı açılardan, kurtlardan yalnızca biri yerdeyken daha akıcı görünüyorlar. Wolves, Gobert olmadan savunmada çok daha kötü olacak, ancak 5’te Downs ile hücumda çok daha iyi olacak. Hem Gobert hem de Nas Reed (kırık bilek) ile Nathan Knight, Lakers’a karşı dakikaları başka bir büyük olarak görebilirdi. — Krawczynski

Bu Gobert’in geleceğini nasıl etkiler?

Askıya almanın uzun vadeli etkisi daha zordur. Takımın Gobert’in yumruklarına tepki verme şekli, Darian Prince Anderson’ın yardımına geldi, daha sonra Mike Conley takım arkadaşlarının Anderson’ın eleştirilerini kişisel olarak almaları gerektiğini söyledi ve basketbol operasyonları başkanı Tim Connelly, Gobert’i eve göndermeye karar verdi. Bu oyun, bu takım için tüm sezon boyunca gerçek kimya sorunlarının ele alınması gerektiğine işaret ediyor.

READ  Sabrina Ionescu maç rekoru kıran bir 3 sayılık atış yaptı; Aslar beceri yarışmasını kazandı

Uyum, geçen yaz onun için beş oyuncu ve dört ilk tur seçiminden vazgeçtiklerinde takımın umduğu gibi değildi. Wolves, D’Angelo Russell’ı Conley ile son takas gününde takas ettiğinden beri Gobert çok iyiydi, ancak bu takım play-off’larda bir miktar tutarlılık ve başarı bulamazsa, kadronun mevcut haliyle uygulanabilirliği hakkında bazı gerçek konuşmalar yapılmalı. Bu yaz inşa edildi. — Krawczynski

Timberwolves onu geçmeye hazır görünüyor

Timberwolves bu kez Gobert’in tepkisi karşısında hayal kırıklığına uğrarken, maçın ardından soyunma odasında oyuncuların ilerlemeye hazır olduklarına dair gerçek bir his vardı. Anderson, kendisinin ve Gobert’in bunu atlatabileceğinden emin olduğunu söyleyerek, “Bu, birinin bana ilk kez ateş açması değil” dedi. Gobert, kavgadaki rolü için hemen özür diledi. Timberwolves bu sezon zorluklarla genel olarak iyi başa çıktı ve oyuncular bunu varoluşsal bir kriz ve tüm yıl boyunca gittikleri yoldaki başka bir tümsek olarak görmüyorlar. — Krawczynski

gerekli okuma

(Fotoğraf: David Berting/Getty Images)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir