Akıllı telefon üreticilerinden biri olan Apple’ın CEO’su Tim Cook, “iPhone yenilik yapmıyor” ve bu yüzden “iPhone artık öldü” diye eleştiri yapanlara sert çıktı.

Apple CEO’su Tim Cook
Apple CEO’su Tim Cook

CNBC kanalında spiker Jim Cramer’in sunduğu Mad Money adlı programa katılan Cook, yenilikçi ürünlerin yakında geleceğini kaydetti. Tim Cook ayrıca gelen eleştirileri “aşırı tepki” olarak değerlendirdi. Gelen eleştirilere katılmadığını söyleyen Cook, müşterilerinin kendi ürünlerini sevdiğini söyleyerek buna göre çalışmalar yaptıklarını belirtti.

Apple’ın 2003’ten beridir ilk defa zarar etmiş olması üzerine gelen bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını da sözlerine ekledi. Cook, hisse değerlerinde düşüş olmasına rağmen 10.5 milyar net kar elde ettiklerini söyledi.

Sponsorlu

Eylül ayında tanıtılması planlanan iPhone 7 modelinde ne gibi yenilikler getirileceği daha şimdiden merak konusu olmaya başladı. Sanırım kamuoyunda böyle bir eleştirinin oluşmasının sebebi geçtiğiniz aylarda tanıtılan iPhone SE modelinde pek fazla yeniliğin olmaması.

Fakat geliştiriciler iPhone 7 modeline önemli bazı özelliklerin ekleneceğini düşünüyor. Cook’ta bunu söyledi zaten programda. Cook, “iPhone 7’ye çok farklı özellikler eklemeyi düşünüyoruz” dedi