Thompson: NBA, Draymond Green’in ceza almasıyla hedefi kaçırdı ve bu bizim kaybımız

SAN FRANCISCO – Chase Center’da epik bir gece olacak. Fever Pitch’teki taraftarlar, 1. ve 2. Oyunlardaki Sacramento taraftarlarının şevkini aşmaya çalışıyor. E-40 binaya geri döndü. İptalden önce arenayı elle tutulur bir gerilim kaplar. Savunan şampiyon Warriors, sezon sonrası için oynuyor. itibarlarına. Hanedanlıkları için. Krallar – olağanüstü, sonradan görme Krallar – kendi yöntemleriyle dünyayı şok etmek ve ciddi yarışmacılar olarak gelişlerini duyurmak istiyor.

Güç televizyondan akar. Milyonlarca kişi izledi, muhtemelen ligin 20 yılı aşkın bir süredir en iyi açılış maçı seyircisini oluşturan ilk tur serisi için rekor bir seyirci. Kaçınılmaz olarak, Draymond Green, Tomantas Sabonis ile kafa kafaya gidecek. Playoff basketbolunun elektriği doğrudan sinirlere vurdu.

Ancak NBA bunu istemiyor. Yine de yeterli değil. Namus siyasetine girmeye pek istekli değiller.

NBA’in basketbol operasyonları başkanı Joe Dumars, ESPN’den Malika Andrews ile yaptığı röportajda açıkladı. Askıya alma kararının gerekçesi Draymond Green, Perşembe günkü Batı Konferansı birinci tur serisinin 3. maçında üçlü yaptı. Eylemin kendisi, ardından yeşil davranış – “zararlı davranış” olarak adlandırdı – ve yine bir suçluydu.

Dumars, “NBA Today” programında “Bir bütün olarak düşünüyoruz,” dedi, “bu üç şeyi alıyorsunuz ve işte burada bir askıya alma ile ineceksiniz. Onları ayırırsanız, belki olmayabilir.”

Yani ceza sadece 2. maçta Sabonis’in göğsüne bastığı için değil. Hiç şüphe yok ki olabilirdi. Keşke NBA stomp veya Sabonis Perşembe günü oynayamayacak kadar sakatlanmış olsaydı, askıya alınmayı hak etmeyecekti, bu karar daha önce gelirdi. Bu pozisyon, Dumars’ın Salı boyunca gerçekleştiğini söylediği tartışmayı gerektirmez.

Ancak tetikleyici Sabonis olduğunda bu katı tavrı benimsemek zor. Bu Greens Anywhere tarafından yaratılan bir durum değil. Uygun şekilde kışkırtıldı. Dumars, NBA’in teknik faul için hakemler tarafından Sabonis’e verilen direkt penaltıdan memnun olduğunu söyledi. Green’in yere basmasıyla ilgiliyse, temsilcilerinin ona sahada verdiği cezadan da kesinlikle memnun kalmışlardı: bariz bir 2 faul ve Warriors’ın sonunda kaybettiği bir oyundan atılma.

READ  Hoda Kotb 'Bugün'e geri dönüyor ve kızı Hope'un hastaneye kaldırıldığını açıklıyor

Ancak süspansiyonun arkasındaki itici güç, ardından gelen tuhaflıklardı. Orta sahaya koşar ve Sacramento taraftarlarına tezahürat yapmaları için yalvarır. Sonra bir sandalyenin üzerine çıktı ve daha çok bağırdı, kuşlara patlayıcılar atarak kalabalığın ters dönmesine neden oldu. Daha sonra saygı siyasetin bağlamına girdi. Bu, edep ve profesyonellik fikirleriyle ilgili.

Sonunda NBA, Green’in işleyişinden hoşlanmamaya başladı.

O çok gürültülü. Çok cesur. Çok agresif. Çok gösterişli. Çok sinir bozucu. Çok fazla gurur. Fazladan olma konusunda çok özür dileme. Olayın ardından mikrofonu eline alıp utanç duyduğunu dile getiren pişman bir Green’in 3. maçta forma giyeceği bildirildi.

Daha derine git

Kings-Warriors: Büyük bir Oyun 3’e giden dağınık gözlemler

Bu, NBA’in kendisini fazla ciddiye almasının veya belki de daha kötüsü, bunu yapan taraftarları görmezden gelmesinin bir örneği.

İnsanlar gerçekten de buranın bir mahkeme salonu olduğunu düşünüyor, değil mi? Tüm sabun kutusu, karakter yargıları ve inci kavrama. Önceki davalar ve delil ifşa eden kişiler. Dumars’ın dili bile – “tekrarlayan suçlu” ve “zararlı davranış” – yasal jargondur. Green, kamuoyu mahkemesi tarafından mutlaka yargılanacaktır. Alçakgönüllü ve kibar bir sanık değil.

Kişilik suçları için savunma yok ve Warriors Çarşamba günü savunma yapmadı. Warriors’ın basketbol operasyonları başkanı Bob Myers, ne duygusal bir savunma ne de içten bir açıklama yaptı. Ligin sonunda öfke yoktu. Green’in çaresizliği yok. Her iki yönde de ne güçlü bir destek ne de güçlü bir kınama var. Uzman olmasına rağmen Myers, çok fazla konuşmadığından emin olarak sorular ve abartılı yanıtlar etrafında dolandı. Ve kaçması franchise adınaydı.

Myers, “Daha önce burada bulunduk,” dedi. “Bu kararlar alındıktan sonra temyiz mahkemesi olmaz. İş biter. İstediğin tepkiyi verirsin ama bu onun oynamadığı gerçeğini değiştirmez.

READ  Trump'ın avukatları, Aralık ayında gizli belgeler hakkında soruşturma başlatılmasına karşı çıkıyor

Adil olmak gerekirse, söylenecek çok şey yok. Green’in kim olduğunu ve ne kadar kontrolden çıktığını biliyorlar. Onunla sürmenin bedelinin bu olduğunu biliyorlar. Ve anladılar: birçok insan ondan hoşlanmıyor. Bazen kendileri değillerdir. Kuşkusuz, NBA ile aynı fikirdeler ve özellikle yanıcı anlarda yeşili yumuşatmak istiyorlar. Onlar da, sahada onu bulandıran zaferlerin değil, perde arkasındaki alçakgönüllülüğün ona rehberlik etmesini istiyorlar.

Myers, “O bir güç. Adam bir güç,” dedi, “Ama size bir hata yaptığını söyleyecektir. Onlardan saklanamaz. Hepsi izlemek için oradalar. İyi bir kalbi var. O yaptı. Biliyorum. Ama bu onun yanılmaz olduğu anlamına gelmez. Ben değilim. burada kimse yok. … Kesinlikle karmaşık bir adam.”

Ama yeşilin tam değerini görüyorlar. Sağladığı avantajlardan da yararlanırlar. Paketin bir parçasıdır. Kabul ediyorlar. Bu, NBA’in kararını ve yeşil önlemlerin bedelini kabul etmekten başka çareleri olmadığı anlamına geliyor.

Bazen sıralarını değiştirerek ve açıklamak için basın toplantıları düzenleyerek bu anlarda sona ererler. Bazen bir kupa kaldırırlar.

Steve Kerr, “Yine kontrolümüz dışında,” dedi. “Draymond inanılmaz derecede rekabetçi, tutkulu ve şiddetli ve dört şampiyonluk kazanmamıza yardım etti. Birçok kez söyledim, Draymond Green olmasaydı şampiyonluğumuz olmazdı. Gerçek bu. Yani o yıllar boyunca çizgiyi aştı. ve bu işin bir parçası.Draymond için savaşacağız.Hadi gidelim,haftanın her günü onunla savaşa gidelim.

Myers, “Dürüst olmak gerekirse kazanmak kafa karıştırıcıdır,” diye ekledi.

Daha derine git

NBA, Draymond Green’i neden askıya aldı? şimdi özel

Kurallar çiğnendiğinde yeşil cezalandırılmalıdır. Ve o Green’den daha fazla ceza alan bir oyuncu bulmakta zorlanacaksınız. En büyük maliyeti, 5. Maç için askıya alındıktan sonra 2016’da kaybettikleri NBA Finalleriydi. Okuldan atıldı. Teknik faulleri sıralıyor. Cezayı ödüyor. Şöhreti kutsaldır. O kim ise odur. Onun için çalışmadığından daha çok işe yarıyor. Onu sevmekte veya ondan nefret etmekte özgürsünüz. Ancak bu, onun için farklı olma, bir kalıba uyma eğilimi, ligin nihai hedefinden uzaklaşıyor gibi görünüyor.

READ  Jill Biden, NCAA kazananlarını (ve kaybedenlerini) Beyaz Saray'a davet ederek tökezliyor

NBA’in bu özel durumda gözden kaçırdığı şey, Green’in harika bir yapımda bir karakter, istekli ve istisnai bir kötü adam olmasıdır. NBA daha önce onlara sahipti. Dumars’ın askıya alınmasındaki sürprizin bir kısmı, onlardan biriyle Bill Laimbeer’de oynamasıydı. Tüm ekibi siyah şapka takıyordu. AslındaVe efsaneler bu yüzden var.

Bu adamlar, hikayeye kattıkları şey nedeniyle efsanevi figürler haline geliyor. Mesele şu ki, tatsızlar. Önemli olan, kök salacak birine sahip olmaktır. NBA, eşleşmeler ve drama üzerine kuruludur. Dramayı bilenler TNT’de. Bu bir oyun.

Yeşil, damga için çıkarılır. Takımı, sahada olmadığı için 2. Oyunu kaybetti. Ve iki bariz faul noktası var, ikisi başka bir cezadan uzakta. Ama hala Bu Green’in maskaralıkları, bundan hoşlanmadıkları için askıya alındı. Çünkü onu medeniyete meydan okuyan bir eylem olarak gördüler.

Ama ya farklı görmeyi seçerlerse? Bunu komik buldular ve birçoğunun yaptığı gibi ona eğildiler. Hatası için onu cezalandırın ve gitmesine izin verin. Damgadan sonra – sınır dışı edilmenin yanı sıra – eylemlerinden dolayı onu cezalandırırlarsa, gerçekten kim acı çekecek?

Tabii ki, bazı hayranlar nehirler gibi ağlayacak, sosyal medyayı dehşete düşürecek ve insanlığın düşüşüne ağıt yakacak. Ama sonra doğrudan Oyun 3’e geçebilir ve sonra ne olacağını görebilirler. Tıpkı insanların 90’larda Pistons ve Bulls’a yaptığı gibi.

Bunun yerine, NBA bunu “zararlı” olarak gördü ve potansiyel olarak inanılmaz bir galibiyet serisini feda etti. Bu onların ligi. Çağrıları. Bizim kaybımız.

(Fotoğraf: Loren Elliott/Getty Images)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir