TEOG 2017 yerleştirme sonuçları açıklandıktan sonra öğrenciler ve aileler TEOG e-okul nakil işlemlerinin nasıl yapıldığını merak ediyor. Sizler için nakil işlemlerinin nasıl yapılacağını anlattık.

MEB tarafından duyurulacak olan ve öğrencilere açılan kontenjan girişleri nasıl yapılır? Dikkat edilmesi gereken detaylar nelerdir? Bu soruların yanıtlarınız haberimizde bulabilirsiniz.

TEOG nakil başvuruları diğer işlemlerde olduğu gibi yine e-okul uygulaması üzerinden 3 kez yapılabilecek.

Her TEOG nakil uygulamasında isteğe göre 3 farklı okul yazılabilmektedir. MEB, Öğrencilerin 14-18 Ağustos, 21-25 Ağustos ve 28 Ağustos-6 Eylül tarihlerinde saat 17.00’ye kadar yerleştirmeye esas nakil başvurusunda bulunabileceklerini duyurdu.

Sponsorlu

TEOG Nakil İşlemleri Takvimi

14-18 Ağustos 2017: 1. Nakil tercih başvurularının başlaması
21 Ağustos 2017: 1. Nakil sonuçlarının açıklanması
21-25 Ağustos 2017: 2. Nakil tercih başvurularının başlaması
28 Ağustos 2017: 2. Nakil sonuçlarının açıklanması
28 Ağustos-06 Eylül 2017: 3. Nakil tercih başvurularının başlaması
8 Eylül 2017: 3. Nakil sonuçlarının ve taban puanlarının duyurulması

Nakil işlemleri yapmak isteyen öğrenciler yukarıdaki tarihlere dikkat etmeli.

e-okul giriş sayfası

TEOG 1. nakil başvurusu yapmak için öncelikle e-okul resmi internet sitesine giriş yaparak T.C kimlik numarasını ve güvenlik kodunu girmeniz gerekmekte.

Her bir tercihte en fazla 3 okul tercih edebilirsiniz. Nakillerde il ve ilçe sınırlaması olmayacaktır. Uzmanlar, 1. Nakil sonuçlarının açıklanmasının ardından kontenjanları dolan okullara da adayların tercih yazmalarını öneriyor. Çünkü okullar arasında nakiller olabileceği için, kontenjanlarda boşluklar oluşma ihtimali olabilmektedir.

2017 Nakil İşlemleri ve Boş Kontenjanlar İçin Buraya Tıklayınız

Bu içerikte sizlere nakil işlemleri hakkında bilgi verdik. TEOG hakkında daha fazla bilgi almak isterseniz bu yazımızı da okuyabilirsiniz.