Tamar Hamlin’in solunum tüpü çıkarıldıktan ve konuşabildikten sonra, Buffalo Bills takım arkadaşlarına “Sizi seviyorum çocuklar” dedi.

Buffalo Bills Savunması Tamar Hamlin Menajeri ve ekibi Cuma günü yaptığı açıklamada, kendi kendine nefes aldığını ve solunum tüpü çıkarıldıktan sonra konuşabildiğini söyledi – dört günlük olağanüstü iyileşmesinde son adım. kalp krizine yol açan ve Cincinnati Bengals’a karşı oynanan bir maç sırasında sahada hayata geçirildi.

Bills Cuma günü yaptığı açıklamada, Hamlin’in “nörolojik işlevinin bozulmadığını ve ailesi ve bakım ekibiyle konuşabildiğini” söyledi. Gelişme ilk kez bildirildi Atletik tarafından.

Bills, “İyileşmesinde kayda değer ilerleme kaydetmeye devam ediyor” dedi. Bir tweet’te söyledi.

İçinde Başka bir tweetFaceTime aracılığıyla oyuncular ve koçlarla günlük sohbete katıldı ve “Sizi seviyorum çocuklar” dedi.

Gazetecilere konuşan Bills koçu Sean McDermott, anı “harika” ve “dokunaklı” olarak nitelendirdi.

McDermott, “Muhtemelen bunu haklı çıkaramam,” dedi. “… 1 Numaralı Tamar’ı kendi gözlerimle görmek dört gözle beklediğim bir şeydi, görmem gerektiğini biliyorum, sanırım.”

McDermott, onlar için “bir ziyafeti olduğunu” açıklamadan önce bunu ekipten bir sır olarak sakladığını söyledi – Hamlin’i toplantı odasındaki büyük ekrana koydu.

McDermott, “Hemen ayağa kalkıp alkışladılar ve onun için bazı şeyler bağırdılar ve birkaç saniye için gerçekten harika bir değiş tokuştu,” dedi.

McDermott, Hamlin’in kollarını esneterek – koçtan bir kıkırdama alarak – bir kalp oluşturmak için ellerini birleştirdiğini ve takım arkadaşlarına bir başparmak yukarıya verdiğini söyledi.

McDermott, “O, bulaşıcı bir kişiliğe sahip bulaşıcı bir genç adam” dedi.

Tamar Hamlin
Tamar Hamlin, Buffalo Bills’in no. 3 9 Ekim 2022’de New York’ta görüldü.

Brian Bennett/Getty Images


Bills hücum mücadelesi Dion Dawkins daha sonra gazetecilere verdiği demeçte, ekibin bir roller coaster’a bindiğini ve “şu anda pozitif enerji” yaşadığını söyledi.

“Oğlumuzu görmeliyiz, 3 gülümseme görmeliyiz, tek istediğimiz buydu, anlıyor musun?” Dawkins’in dediği oldu. “O burada bizimle ve tek isteyebileceğimiz bu ve yoluna devam ediyor, bu yüzden birçok erkek için çok duygusal ve biz mutluyuz, kutsandık ve çok minnettarız.”

24 yaşındaki Hamlin, Perşembe günü Cincinnati Üniversitesi Tıp Merkezi’ndeki yoğun bakım ünitesinde kritik durumda listelendi. Yazarak iletişim kurmanın yanı sıra, Hamlin insanların ellerini tutabiliyordu.

Timothy Britts, “Yani sadece ışıkların açık olmadığını biliyoruz. Evde olduğunu biliyoruz. Beyninin içindeki tüm silindirler çalışıyor gibi görünüyor, bu da hepimizi çok mutlu ediyor,” dedi Dr. Timothy Britts. “Hala önemli ilerleme kaydetmesi gerekiyor, ancak bu, mevcut bakımında iyi bir atılımı temsil ediyor.”

Hamlin, Pazartesi gecesi Bengals ile oynanan maçın ilk çeyreğinde rutin bir müdahale gibi görünen bir müdahale yaparken kalbi durduktan sonra iyileşiyor ve olumlu yönde devam ediyor. İkinci sınıf oyuncusu, vücudunun iyileşmesi için hastanede ilk iki gününü sedasyon altında geçirdi. üzerinde Nefes almasına yardımcı olmak için havalandırma.

Faturalar, Perşembe günü evde oynamaya hazırlanırken antrenmana döndüklerinde cesaret verici tıbbi raporlarla desteklendi. New England Patriots’a karşı maç Pazar günü.

ESPN’nin “Pazartesi Gecesi Futbolu” programında Kuzey Amerikalı bir televizyon izleyicisine yayınlanan Hamlin’in çöküş sahnesi, lig genelinde taraftarlardan ve oyunculardan taşan bir destek yağmuruna tuttu. Tom Brady ve Russell Wilson dahil olmak üzere taraftarlar, takım sahipleri ve oyuncular var. bağış yapıldı Cuma sabahına kadar 7,8 milyon dolardan fazla para toplayan Hamlin Chasing M Vakfı için.

READ  Vermont selleri: Şiddetli yağmurlar zaten sular altında kalmış kasabaları sular altında bırakabileceğinden yeni tehlikeler Vermont'u tehdit ediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir