Samsun’da bazı berberlerin camlarına da, “Bu berberde Amerikan tıraşı yapılmamaktadır” yazısı asıldığı görüldü.

Amerika Birleşik Devletleri ve Türkiye’nin karşılıklı olarak vize başvurularını süresiz askıya alması sonrasında, Samsun’da ilginç bir tepki olarak berberler “Amerikan” diye adlandırılan tıraş modelini yasakladı.

Berber dükkanı

Vize krizi sonrasında Samsun’da bazı berberlerin camlarına da, “Bu berberde Amerikan tıraşı yapılmamaktadır” yazısının asıldığı gözlemlendi.

CNN Türk’te yer alan habere göre, Samsun Berberler Odası Başkanı Zabit Pilan, “Amerika’nın ülkemiz üzerine uyguladığı politikalar oldukça yanlıştır. Onların ülkemiz için aldığı kararlara Cumhurbaşkanımız da misliyle cevap veriyor. Son olarak ABD’li yetkililer Türkiye için vize yasağı başlattı. Bu kabul edilebilir bir durum değildir. Gereken cevabı da Cumhurbaşkanımız vermiştir.

Sponsorlu

Bizberberler olarak Cumhurbaşkanımıza ve ülkemize sahip çıkmak adına berberlerimize Amerikan tıraşını yasakladık. Artık Samsun’da hiçbir berber Amerikan tıraşı yapmayacak. Şimdi odama kayıtlı bütün berber arkadaşlarımı arayarak gereken talimatı verdim. Artık kendi geleneklerimize, kendi örf ve adetlerimize uygun tıraş stilleri yapılacaktır. Amerikan tıraşı değil bundan sonra Türk tıraşı yapılacak” cümlelerini kullandı.