Snapchat, kullanıcılarının ilgisini sürekli üzerinde tutmayı başaran ve eğlenceli içerikleri sayesinde insanların sevdiği bir sosyal medya uygulaması. Sürekli yenilenen bazı ilginç özellikleri nedeniyle kullanıcılar Snapchat’i çok fazla seviyor.

Bloomberg’in verdiği bilgilere göre Snapchatte bir günde izlenen video sayısı 10 milyonu buluyor. Bu pekte şaşırtıcı gelmiyor çünkü uygulamanın milyonlarca kullanıcısı var.

Daha çok gençlerin kullandığı bir sosyal ağ olma özelliği taşıyan Snap son anketlere göre en popüler uygulamalar arasında üst sıralarda yer alıyor.

Sponsorlu

Videolar insanlar arasındaki etkileşimlerde sosyal medya kullanıcılarının vazgeçilmezlerinden. Özellikle gizliliğin önemli olduğu uygulamalarda videoların ve resimlerin kayıt altında tutulması kullanıcılar açısından rahatsız edici bir durum. Snapchatte ise izlenilen bir video veya gösterilen bir resim kayıt altında tutulmuyor.

Snapchat iPhone'da
Snap uygulaması iPhone’da

Snapchat kısa zamanda Facebook, Youtube ve Vimeo gibi video barındıran uygulamalara rakip oldu. Bakalım ilerde bu durum nasıl gelişecek uygulamanın tutulması için geliştiriciler sürekli olarak ilginç şeyler yapıyorlar.