Sosyal ağ insanların vazgeçilmezi haline geldi. Çoğu insan artık neredeyse çoğu sosyal ağda hesap açarak arkadaşları etkileşim sağlıyor. İnsanların etkileşim sağlarken kullandığı sosyal ağlardan biride; Snapchat.

Son dönemde büyük bir artış gösteren kullanıcı grafiği ile dikkat çeken Snapchat, reklamcılık anlayışını geliştirmeye devam ediyor. Sosyal ağlar ve siteler reklamlar üzerinden para kazanıyor. Bu da onları yenilik yapmaya zorluyor. Çünkü; kendini yenilemeyen ve ürünlerinde bir değişiklik yapmayan bütün şirketler bir bir batıyor. Bunun son örneği Yahoo idi.

Snapchat, reklamcılık alanına yeni bir bakış getirmeye hazırlanıyor. Daha çok kamera kullanma özelliği ön planda olan uygulama, sevdiğiniz şeyi kameraya alırken sizden tüyolar alıp ona göre size reklam göstermeye hazırlanıyor. Görüntü tanıma özelliğinin geliştirilmesiyle birlikte gelecek özellikler arasında; nesneleri tanıyarak kullanıcının sevdiği şeylere göre reklam yayınlama var.

Sponsorlu
Snapchat patent görseli
Snapchatin patent görseli

Örneğin; çektiğiniz resimlerde ortak olarak kahve varsa, uygulama size en yakın yerde bulunan bir cafenin reklamını gösterebilir veya kahve markalarının reklamını yapabilir.