Ankara’nın Polatlı ilçesinde kaybolan 8 yaşındaki Eylül Yağlıkara’nın cansız bedenine ulaşılması sonrasında Ağrı’da ailesiyle birlikte gittiği bayram ziyareti sırasında köyde kaybolan 4 yaşındaki Leyla Aydemir’in cansız bedenine de ulaşılmıştı.

Seçimden sonra sık sık gündeme gelmeye başlayan cinsel istismar haberleri toplumda tartışmalara neden oluyor.

İlk kara haber Eylül’den gelmişti.

Eylül Yağlıkara ile ilgili görsel sonucu

7 gün boyunca havadan ve karadan sürdürülen çalışmaların ardından Eylül’ün cansız bedenine ulaşılmıştı. Eylül’ün cansız bedeninin Yüzükbaşı Mahallesi yakınlarında bir elektrik direğinin dibinde gömülü olarak bulunduğu aktarılmıştı.

İkinci kara haber ise Leyla’dan gelmişti.

Aradan geçen 18 günün ardından ekipler minik Leyla’nın cansız bedenini kaybolduğu köyden 5 km uzakta bulmuştu.

“Hükümet olarak bugüne kadar bu tür cinayetleri önleme konusunda ciddi tedbirler aldık” diyen Bekir Bozdağ, yeni dönemde cinsel kastrasyon yani kimyasal hadım uygulamasını devreye sokacaklarını söyledi.

Bekir Bozdağ’dan sonra Adalet Bakanı Abdülhamit Gül de çocuklara yönelik istismara ilişkin ‘Kimyasal hadım konusu 2-3 gün içinde gündeme gelebilir’ dedi.

Kimyasal Hadım Nedir?

Kimyasal hadım yönteminde çeşitli kimyasallar kullanılarak yapılan hadım etme işleminde mahkumlara belirli aralıklarla ilaç veriliyor.

Kimyasal hadım yönteminde diğer hadım şekillerinde olduğu gibi penis ve testisler kesilmiyor.

Haplar ve iğneler sayesinde cinsel saldırı suçunda bulunan suçlunun testosteron hormonu azaltılıyor ve cinsel isteği ortadan kaldırılıyor.

Sizce ceza ne olmalı? Cinsel istismar suçlarında idam cezası çözüm olabilir mi?

Sizin düşünceniz nedir? Yorum olarak belirtebilirsiniz.

[Via Onedio]