Numan Kurtulmuş: Siyasette herkesin böyle bir tehdit altında olduğu aşikar. Çok ciddi istihbaratlar var.

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş Hürriyet Ankara Bürosu’nun konuğu oldu: “Baştan beri Suriye politikasının büyük yanlışlarla dolu olduğuna inananlardanım. Tabii ki Esad rejiminin, zalimlerin yanında yer alacak değiliz. Şimdi bunları tamir ediyoruz, düzeltiyoruz” dedi.

Kurtulmuş gündemde yer alan bir çok konuyla ilgili değerlendirmelerde bulundu. Hükümet sözcüsü özetle şöyle konuştu:

“Çok Ciddi Suikast İstihbaratı Elde Ediyoruz”

(Kılıçdaroğlu, Demirtaş ve Bahçeli’ye suikast girişimi iddiaları) “Siyasette herkesin böyle bir tehdit altında olduğu aşikar. Çok ciddi istihbaratlar var. Özellikle parti başkanları için. Bu tür bireysel şeylerle Bahçeli’ye, Kılıçdaroğlu’na bir suikast yapıldığını düşünün… Allah korusun. Bırakın suikastın başarılı olmasını, Türkiye siyaseti şöyle bir sallanır. Ruslar ile iyileşme sürecine girmiş olmasaydık, Rus Büyükelçi suikastında kıyamet kopartırlardı.”

Sponsorlu
Halep’ten bir kare

“Türkiye’nin Suriye Politikası Baştan Beri Yanlıştı”

“Baştan beri Suriye politikasının büyük yanlışlarla dolu olduğuna inananlardanım. Tabii ki Esad rejiminin, zalimlerin yanında yer alacak değiliz. Şimdi bunları tamir ediyoruz, düzeltiyoruz. Suriye’de Ruslarla gidilecek olan görüşmelerde Halep üzerinden iyi bir Halep barışı ve Halep barışı üzerinden de iyi bir Suriye barışı tahkim edilmesi lazım.”

“Reina paylaşımından 92 kişi mahkemede”

“Reina katliamından sonra sosyal medya hesabından paylaşım yapan 92 kişi mahkemeye çıkarıldı. Bazı hesapların kapatılması konusunda Twitter ve Facebook ile ilişkilerimiz biraz daha düzeldi. Onlardan da destek alıyoruz.”