Başbakan Binali Yıldırım, 1 Nisan 2017 tarihinde katıldığı TV programlarının ortak yayınında gündeme dair açıklamalar yaptı.

Başbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz sonrasında sürekli olarak sorulan FETÖ’nin siyasi ayağı var mı yok mu? sorusunu yanıtladı.

FETÖ yapılanmasına yönelik operasyonlar hakkında konuşan Başbakan Yıldırım, Kılıçdaroğlu’nun örgütün siyasi yapılanmasına ilişkin açıklamalarına da değerlendirerek “FETÖ’nün siyasi ayağı yok. Olanlarla ilgili temizliği yaptık. Ben yok diyorum, buna rağmen var diyorsa buyursun” cümlesini kurdu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 26 Ağustos 2016 günü FETÖ araştırılsın diye TBMM’de kurulan komisyona alınan AK Parti’li üyenin Fethullah Gülen hayranı olduğunu söylemişti.

Sponsorlu

Kılıçdaroğlu’nun bu söylemine Binali Yıldırım şöyle yanıt verdi:

“FETÖ’nün siyasi ayağı yok. Olanlarla ilgili temizliği yaptık. Belediye meclis üyeleri, belediye başkanları, partimiz içinde bazı yöneticiler bunların gereğiniz yaptık. Bizim bilmediğimiz bir şey var da Kılıçdaroğlu biliyorsa açıklasın. Üzülmez, kızmayız, ben yok diyorum, var diyorsa buyursun açıklasın, milletin kafasını karıştırmasın. Kimseyi korumayız, ister milletvekili olsun, ister babamın oğlu olsun, FETÖ’nün yanında olan kimseyi korumayız. Götürsün savcılara versin”
Başbakan Binali Yıldırım

Sosyal Medya’dan tepkiler geldi