HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli Dersim’de düzenlenen mitingde kendisini dinlemeye gelen kalabalığa seslendi.

Patates ve soğandaki fiyat artışına değinerek, iktidara tepki gösteren Temelli, “Dünya ekonomik tarihine geçtik. Dünyanın en pahalı soğanı, patatesi bu ülkede. Soğanla patatesle baş edememiş, ekonomik krizle mi baş edecek?” ifadelerini kullandı.

İktidarın 16 yıl boyunca insanlara yalandan başka bir şey söylemediğini savunan Temelli, “Bu ülkedeki bütün halklar, bütün inançlar, emekçiler, kadınlar, gençler omuz omuza verecek, bu barajı hep birlikte yıkacak, Bizler 24’ünden sonra demokrasinin önündeki bu barajı hep birlikte yıkacağız. Bunu bildikleri için her türlü provokasyonu üretmeye devam ediyorlar. Savaşa, yolsuzluk ekonomisine son verilmesin diye her türlü oyunu oynuyorlar. 24 Haziran’da bu oyunu oylarımızla bozacağız, oylarımızla sahip çıkarak bozacağız” ifadelerini kullandı.

Temelli sözlerine şöyle devam etti:

“Yapacakları tek şey var. HDP’yi baraj altında bırakır, istediği sonucu alırsa IMF ile masaya oturup kemer sıkma politikasını getirecekler. Bizim sıkacak kemerimiz. Yok. Omuz omuza vereceğiz. IMF ile değil dayanışma ile bu enkazı kaldıracağız”

“OYUMUZUN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Temelli, son olarak sözlerini şöyle noktaladı:

“Kendisi futboldan anlıyor ya; futbolda maç başlarken iki takım kaptanı birbirine der ki “hak eden kazansın”. Bu diyor ki “illa ben kazanacağım”. Tüm hakemleri örgütlemiş YSK’sı, valisi emniyeti… Bizden oy almaya çalışıyor. İlla kazanacağım diyor. Ben de diyorum ki, sen bizi tanımamışsın. Biz bu oyunu çok iyi oynarız. Bu bir hak mücadelesidir ve biz kazanacağız. O yüzden de sandığa gideceğiz ve oyumuzun takipçisi olacağız. 25’i sabahı bu Çiller’den, Ağar’dan medet uman zihniyeti Toroslara bindirip faşizmin çöplüğüne yollayacağız”