HDP’nin 1.5 yıldır Edirne F tipi cezaevinde tutuklu olarak bulunan Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, TRT’de tanınan propaganda hakkını kullanarak seçmenlere seslenecek. Demirtaş’ın TRT konuşmasını Via Haber Facebook Sayfasından izleyebileceksiniz.

Geçtiğimiz günlerde çekimleri yapılan propaganda konuşması bu akşam saatlerinde yayınlanacak.

Demirtaş, taraflı yayınlar gerçekleştirdiği öne sürülen TRT ekranlarından kendisini dinleyecek olan vatandaşlara hitap edecek.

Demirtaş’ın TRT konuşması Via Haber Facebook sayfasından da CANLI yayınlanacak. Yayını kaçırmak istemiyorsanız lütfen canlı yayın bildirimlerini Via Haber Facebook sayfası için aktifleştirdiğinizden emin olun:

HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş’ın avukatı Bayram Arslan, Demirtaş’ın 17 Haziran günü yayınlanacak TRT konuşması için “Demirtaş’ın TRT konuşmasına bayılacaksınız, mutlaka izleyin!” demişti.

HDP’nin İstanbul mitingi bugün!

HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Demirtaş’ın bugün saat 20.40’ta Via Haber Facebook sayfasından canlı izlenebilecek TRT konuşması partisinin mitinginde de gösterilecek.

Böylece Bakırköy Halk Pazarı’nda 17 Haziran’da saat 17.00’de başlayıp 21.00’de sona erecek mitingin bitmesine 10 dakika kala Demirtaş da seçmenlerine seslenmiş olacak.

Demirtaş’ın Edirne F Tipi Kapalı Cezaevi’nden çekilen TRT konuşması miting alanından yayınlanacak.

HDP: Ve evet, o da bizi görecek…

Öte yandan HDP’den de konuşmaya ilişkin bir paylaşım yapıldı. HDP sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımda, “Demirtas pazar akşamı TRT Haber TV’den bizlere seslenecek. Ve evet, o da bizi görecek…” ifadelerine yer verildi.

Ayrıca Sezai Temelli’de TRT ekranlarında yer alacak…

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’nin TRT konuşması, bugün 19:05’de yine Via Haber Facebook sayfasından izlenebilecek.