HDP’nin Edirne F tipi cezaevinde tutuklu eş genel başkanı Selahattin Demirtaş, Twitter üzerinden açıklamada bulundu.

Demirtaş, 25 Haziran’dan sonra ilk kez Twitter hesabından yeni bir açıklama yaptı.

İşte Demirtaş’ın o açıklaması

“Partime yönelik öneri ve eleştirilerim, tamamen arkadaşlarıma güç verme amaçlıdır. Bunun dışındaki her yorum yanlıştır. Ben her daim, partimin ve halkımın hizmetindeyim. Bunun böyle bilinmesi lazım.

Şahsıma yönelik yorumlarda da, bütün arkadaşlarım dikkatli bir dil kullanmalıdır. HDP’yi güçlendirmek hepimizin boynunun borcudur. Bunun dışındaki hiçbir amaç meşru ve haklı olmaz.

Kimsenin de HDP’yi zayıflatmaya gücü yetmez. Partimiz en kısa zamanda toparlanacak ve mücadelesini yükseltecektir.”

Via Hatırlatıyor: Demirtaş Ne Demişti?

24 Haziran seçimlerinde HDP’nin cumhurbaşkanı adayı olan Selahattin Demirtaş, HDP’nin çalışmalara başlaması gerektiğini belirterek, “Parlamentonun, Anayasanın, yasaların, yargının lağvedildiği bir ortamda demokratik protesto hakkını kullanmayan bir muhalefet halka nasıl umut olabilir ki?” ifadelerini kullanmıştı.

Demirtaş cezaevinde kaleme aldığı makalesinde, “Mücadeleyi tümüyle işlevsiz hale getirilmiş TBMM’ye sıkıştırma orada demokrasicilik oynama siyaseti tam da AKP-MHP faşist bloğunun arzu ettiği şeydir” şeklinde konuşmuştu.

HDP’nin ‘tatil’ havasından çıkması gerektiğini söyleyen Demirtaş “HDP’nin bir an önce sahaya inmesinde fayda var.” cümlesini kurmuştu.