Cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, “Benim burada elim kolum bağlı. Yine de arkamdan konuşmaya devam ediyorsun. Ama halkın da eli kolu bağlı mı sanıyorsun?” dedi.

HDP’nin cezaevinde tutuklu bulunan cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim çalışmaları sırasında kendisiyle ilgili olarak dile getirdiği sözlere tepki gösterdi.

Demirtaş, “Benim burada elim kolum bağlı. Yine de arkamdan konuşmaya devam ediyorsun” dedi.

Edirne F Tipi Cezaevi’nde tutuklu bulunan Demirtaş’ın Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Her gün meydanlarda, televizyonlarda bana iftira atmaya devam ediyorsun. Benim burada elim kolum bağlı. Yine de arkamdan konuşmaya devam ediyorsun. Ama halkın da eli kolu bağlı mı sanıyorsun? Hak ettiğin cevabı sana 24 Haziran’da, sandıkta verecekler” ifadelerine yer verildi.

Via Hatırlatıyor: Ne Olmuştu?

AKP Genel Başkanı Erdoğan: Selahattin Demirtaş hangi yüzle aday oluyor

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, NTV ve Star TV ortak yayınında soruları cevaplamıştı.

Erdoğan

Erdoğan, güçlü Meclis’in Cumhurbaşkanının şu anki hükümet sisteminden çok daha hızlı karar alınması sonucunu doğuracağını söyledi ve “MHP ile beraber 300 vekil bekliyorum” dedi.

Erdoğan ayrıca, HDP’nin adayı Demirtaş için “Hangi yüzle aday oluyor” ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan ”Bütün oraları bunlar yakıp yıkmadı mı, o çukurları bunlar yapmadı mı? İçerideki kişi de tutmuş, cumhurbaşkanlığına aday oluyor, hangi yüzle aday oluyorsun! CHP’nin adayı kalkmış bunları ziyaret ediyor. Yasin Börü gibi yavrumuzu şehit eden kişiyi mi ziyaret ediyorsun? Böyle bir mantık olur mu? Benden başka diğer adayların hepsinin söylediği tek şey var, ‘dışarı çıkmalı, faaliyetini sürdürmeli.’ Bunların adalet anlayışı bu. Demokrasi bu değil. Bu ülkeyi yakıp yıkacak, ondan sonra da faaliyetini sürdür diyeceksin.” ifadelerini kullanmıştı.