Ankara’da bu sabah polis, aralarında HDP ve HDK yöneticileri ile partili sandık görevlilerinin de olduğu birçok adrese operasyon gerçekleştirildi.

Yapılan operasyonlar sonucu şu ana kadar gözaltına alınan isimler arasında HDK Ankara İl Eş Sözcüsü Fatma Kılıçarslan ile Fatih Kılıç, Dinçer Dağ, Mehmet Baytekin, Sidar Göksu, Barış Deli, Celal Demir’in yer aldığı aktarıldı.

Mezopotamya Ajansı’nın aktardığı habere göre operasyonun “Cumhurbaşkanı ve milletvekili seçimlerinde provokatif eylem yapılacağı” iddiasıyla yapıldığı bilgisine ulaşıldı.

Savcılık tarafından 25 isim hakkında yakalama kararı alındığı belirtildi.

Cezaevinde bulunan bir insanın manifestoya dönüşen 52 günü

Selahattin Demirtaş

4 Mayıs tarihinde adaylığı resmen partisi tarafından kamuoyuna duyurulan Selahattin Demirtaş, 24 Haziran sabahına nasıl uyanacak, o gün Demirtaş için nasıl bitecek yada heyecandan bitebilecek mi bilemiyoruz ama bildiğimiz bir şey var, o da Selahattin Demirtaş elinden geleni yaptı.

Ailesiyle yaptığı telefon görüşmesinin ses kaydıyla birlikte sosyal medyadan atılan tweetlerle, bazı basın kuruluşları ile gerçekleştirilen yazılı röportajlarla ve tabii ki TRT konuşmasıyla dört duvar arasından milyonlara ulaşan Selahattin Demirtaş, böylelikle Türkiye siyasi tarihinde bir ilke imza attı.

Adaylığı açıklandıktan sonra cezaevinden nasıl bir seçim kampanyası yapacağı merak konusu olan HDP’nin Cumhurbaşkanı adayı zannedilenin aksine geniş bir kitleye ulaşmayı başardı.

Demirtaş’ın seçim serüvenini Ferhat Mikyas kaleme aldı. ‘Cezaevinde bulunan bir insanın manifestoya dönüşen 52 günü’ başlıklı yazıyı buradan okuyabilirsiniz.