Savcılar, Paul Murdoch tarafından öldürüldüğü gece gönderilen bir Snapchat videosunun davanın önemli bir parçası olarak kabul edildiğini söylüyorCNN

Paul Murdock, eşi ve oğlunun öldürülmesi olayına bu hafta başlayan gözden düşmüş eski avukat Alex Murdock’un sunduğu bir dilekçeye göre, öldürülmeden birkaç dakika önce birkaç arkadaşına bir Snapchat videosu gönderdi.

52 yaşındaki Margaret “Maggie” Murdock ve en küçük oğulları 22 yaşındaki Paul Murdock, Haziran 2021’de ailenin arazisinde vurularak öldürüldü.

Alex Murdoch, ölümleriyle herhangi bir ilgisi olduğunu reddetti. Masum Cinayet suçlamaları için.

Jüri seçimi Pazartesi günü başladı. Savunma ve savcılık avukatları, duruşmanın üç haftaya kadar sürebileceğini söyledi.

Murdock ailesinin üç kuşağı, Güney Carolina kıyılarında kovuşturma avukatı olarak çalıştı, ancak bir dizi ölüm ve zimmete para geçirme ve sigorta dolandırıcılığı suçlamaları, aile mirasını alt üst etti. Düşerken ve yere çarparkenMilletin dikkatini çeker.

Videonun CNN üyesi WCSC tarafından elde edilen dosyaya göndermesi, savcıların Murdoch aleyhindeki davalarında delil olarak kullanmak istedikleri bir Snapchat videosundan ilk kez bahsediliyor.

Dosyalama, Snapchat’in kaydı bir arama emrinin parçası olarak sağladığını söyledi.

Dosyada, “Diğer şeylerin yanı sıra, cinayetlerin işlendiği gece 19:56 civarında birkaç arkadaşa gönderilen bir video dava için çok önemliydi.”

Devlet savcıları tarafından yazılan belgede, “Bu videonun içeriği, devletin iddiasını kanıtlamak için kritik önem taşıyor.”

Belge, videonun içeriğinin ne olduğunu açıklamıyor ve davadaki önemi belirsiz.

Ekimde, CNN bildirdi, savcılar mahkeme belgelerinde anne ve oğlunun 20:30 ile 22:06 saatleri arasında öldürüldüğünü söylediler. Güney Karolina Kolluk Kuvvetleri Bölümü daha önce ölümlerin 21:00 ile 21:30 arasında meydana geldiğini bildirmişti.

Savcı Creighton Waters, önergede videoyu sağlayan sosyal medya sitesi Snapchat’in bir temsilcisinin “bu videonun gerçek ve doğru bir kayıt olduğuna dair şahsen tanıklık etmesini” istedi.

Yargıç Clifton Newman önergenin lehinde karar verdi ve Los Angeles Bölge Mahkemesinden bir Snapchat temsilcisini Murdoch duruşmasına katılmaya zorlamasını istedi.

READ  Trump şimdi 2024 kampanyasının kritik bir aşamasında altı aylık bir süre içinde dört testle karşı karşıya

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir