Satışı kolaylaştırmak için Bölüm 11 iflas için Vice Media dosyaları

15 Mayıs (Reuters) – Vice ve Anakart gibi internet siteleriyle ünlü Vice Media Group, mali sorunlar ve üst düzey yöneticilerin ayrılması nedeniyle bir grup alacaklıya satıldığını öne sürerek Pazartesi günü iflas koruması başvurusunda bulundu.

Weiss, Fortress Investment Group, Soros Fund Management ve Monroe Capital’den oluşan bir konsorsiyumun şirketin tüm varlıkları için yaklaşık 225 milyon dolarlık borç teklifi sağlayacağını ve kapanışta önemli yükümlülükler üstleneceğini söyledi.

Bir kredi teklifi kapsamında alacaklılar, teminatlı borçlarını nakit ödemek yerine şirketin varlıkları ile takas edebilirler.

Mahkeme dosyalarına göre, şirket hem varlıkları hem de yükümlülükleri 500 milyon dolar ile 1 milyar dolar arasında listeliyor.

Wise, borç verenlerden borçlunun mülkiyetinde finansman için taahhütler aldığını ve satış süreci boyunca işini finanse etmek için “gereğinden fazla” olacağını söylediği 20 milyon dolardan fazla nakit kullanımını onayladığını söyledi.

İflas başvurusu, çalkantılı bir ekonomi ve zayıf reklam pazarı nedeniyle son aylarda küçülme arayışına giren birçok teknoloji ve medya şirketi için zorlu bir dönemin ortasında geliyor.

Vice, bir zamanlar binlerce izleyiciyi çekerken zengin reytingler alan, hızla büyüyen bir grup dijital medya girişiminden biriydi. Medya imparatorluğunu Kanadalı bir dergiden kuran kurucu ortağı Shane Smith ile öne çıktı.

Nisan ayında şirket, dijital medya şirketinin küresel haber işinde işten çıkarmalara yol açacak daha geniş bir yeniden yapılanmanın parçası olarak popüler TV programı “Vice News Tonight”ı iptal ettiğini söyledi.

Geçen ay BuzzFeed Inc (BZFD.O), saygısız ve araştırmacı haberleriyle tanınan ancak dijital öncelikli iş modelinin zorluklarına sonunda yenik düşen haber bölümünü kapattığını söyledi.

Rahat Sandhu’nun Bangalore’daki haberi; Uttaresh Venkateshwaran’ın düzenlemesi

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.

READ  Justin Bieber müzik haklarını 200 milyon dolara sattı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir