Samsung Note 7

Dünyanın en çok tercih edilen telefon üreten firmalarından biri olan Samsung son çıkardığı Galaxy Note 7’nin satışını durdurarak satılan cihazları geri istedi.

Galaxy Note serisinin en son versiyonu olan Note 7 cihazında ciddi bir batarya probleminin olduğu belirlendi. Son zamanlarda dünyadaki farklı ülkelerden gelen şikayetler üzerine inceleme başlatan Samsung, Note 7 cihazının batarya hücresinde kritik bir sorunun var olduğunu doğruladı.

Samsung bu yüzden cihaz satışlarını durdurdu ve satılan cihazların yenisiyle değiştirileceğini açıkladı.

Sponsorlu

Açıklama kısa zaman önce yapıldı ve sorunun 35 cihazın bataryadan dolayı patlamasından kaynaklandığı ifade edildi. Note 7 kullanıcıları telefonlarının şarj edilirken alev aldığını bildirmişlerdi.

Dünyada şuana kadar yaklaşık 2.5 milyon Note 7 cihazının satıldığı belirtiliyor. Apple’ın iPhone 7 cihazını tanıtacağı bu günlerde Samsung’un böylesine ciddi bir sorun ile karşı karşıya kalması firma açısından oldukça sıkıntılı bir durum.

Samsung Galaxy Note 7
Samsung Galaxy Note 7

Türkiye’deki Note 7’ler

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunca (BTK), Samsung Galaxy Note 7’de kullanılan cihaz bataryadan kaynaklı sorunla ilgili Türkiye’de şu ana kadar olumsuz bir olayın kendilerine bildirilmediğini açıkladı.