Fahrettin Koca, Erdoğan’ın açıkladığı yeni kabinede Sağlık Bakanı olarak görev aldı.Y eni Sağlık Bakanı Fahrettin Koca biyografisini aktardık.

Fahrettin Koca, 1965’te Konya’da dünyaya geldi. İlk ve orta öğrenimini Konya’da tamamlayan Koca, Bursa Erkek Lisesi’ni bitirdi.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1988 yılında mezun olarak tıp doktoru unvanını alan Koca, ihtisasını İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda tamamlayarak 1995’te Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı oldu.

Koca, sağlık kurumlarında hekimlik ve medikal direktörlük gibi görevlerde bulundu. Başkanı olduğu Türkiye Eğitim Sağlık ve Araştırma (TESA) Vakfı tarafından 2009 yılında kurulan İstanbul Medipol Üniversitesi’nin Mütevelli Heyeti Başkanlığını yaptı.

Türk Pediatri Kurumu, Pediatrik Metabolizma ve Beslenme Derneği, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Sağlık Meslek Komitesi, Özel Hastaneler Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD) üyelikleri bulunmaktadır.

Aynı zamanda Dış Ekonomik İlişkiler Konseyi (DEİK) Eğitim Komitesi İş Konseyi Başkan Yardımcısı, Vakıf Üniversite Hastaneleri Derneği’nin Başkanı ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Hizmet İhracatçıları Birliği Sağlık Hizmetleri Komitesi Başkanı’dır.