Rusya-Ukrayna savaş haberleri: Moskova insansız hava aracı saldırısından sonra gerilim artıyor

2022’nin başlarında Ukrayna’nın işgalinden bu yana Rusya’nın başkentindeki sivil evleri ilk kez vuran saldırılar, bir dizi nadir insansız hava aracı saldırısının binalara zarar vermesinden sonra Salı günü Moskova’da zirveye ulaştı. Kiev, Ukrayna saldırılarıyla doğrudan ilgisi olduğunu yalanladı.

Başkentleri Kiev’deki Ukraynalılar, Çarşamba günü şehrin bazı bölgelerine tekrarlanan hava saldırılarının ardından yıkıma uğradı. Drone’dan çıkan enkaz en az bir kişiyi öldürdü ve bir düzineden fazla kişiyi yaraladı.

İşte savaş ve onun dünya çapındaki dalgalanma etkileri hakkındaki son gelişmeler.

Amerika’dan Türkiye’ye: İsveç’in NATO’ya Katılma Zamanı İsveç’in Lulea kentinden Missy Ryan’ın haberine göre, Türkiye aylardır İsveç’in NATO’ya katılmasına izin verme konusunda ayak sürüüyor, ancak Blinken, ülkenin askeri ittifaka katılımını daha fazla ertelemek için hiçbir neden olmadığını söyledi.

Blinken gazetecilere verdiği demeçte, “Bu süreç bittiğinde daha iyi durumda olacağız. Bu nedenle, hem Türkiye hem de Macaristan’dan birleşmelerini mümkün olan en kısa sürede onaylamalarını istiyoruz, çünkü henüz onaylamadılar.” Türkiye’nin resmi adını kullanıyor. “Daha fazla zaman için mazeret yok; İsveç artık hazır. … Zaman şimdi.”

Isobel Koshiw, Samantha Schmidt ve Francesca Ebel bu rapora katkıda bulundu.

READ  Super Mario Bros. filmi, Nintendo onaylı geniş aileyi kapsar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir