Roma’da apandisit ameliyatı sonrası Papa’nın gecesi ‘iyi geçti’

Papa’nın iyileşmesi için birkaç gün hastanede kalması bekleniyor.

ROMA VE LONDRA – Vatikan yetkilileri Perşembe sabahı yaptığı açıklamada, Çarşamba günü apandisit ameliyatı geçiren Papa Francis’in “iyi geceler” geçirdiğini söyledi.

Holy See basın ofisi, operasyonun yerel saatle Çarşamba akşamı tamamlandığını ve “3 saat sorunsuz sürdüğünü” söyledi. Papa’nın iyileşmek için birkaç gün hastanede kalması bekleniyor.

Vatikan’ın basın ofisi müdürü Matteo Bruni, Çarşamba günü Vatikan’daki genel görüşmesinden sonra Papa’nın Roma’daki Gemelli Hastanesine gittiğini ve “genel anestezi altında bir laparotomi ve karın duvarı proteziyle estetik ameliyat geçirdiğini” söyledi. İtalyanca bir açıklama.

Vatikan, ameliyatın son birkaç gün içinde ayarlandığını söyledi. Tamamen iyileşmesi için birkaç gün hastanede kalması bekleniyor.

86 yaşındaki papaz, nefes almakta güçlük çektiğinden şikayet ettikten sonra Mart ayında üç gün hastanede kaldı.

Vatikan yetkilileri o sırada, papazın Mart ayındaki hastanede kalışının, bronşitten kurtulurken “normal tıbbi ilerleme” ile iyi gittiğini söylediler.

Francis, iki yıl önce divertiküler stenoz nedeniyle apendektomi geçirdi. Bu üç saatlik ameliyat, kolonun bir kısmını çıkaran hemikolektomiyi içerir.

Francis, Ocak ayında emekli Papa Emeritus XVI.Benedict’in cenazesine başkanlık ettiği zamanlar da dahil olmak üzere, halka açık etkinlikler sırasında genellikle tekerlekli sandalye veya yürüteç kullanıyor.

READ  Kaynaklara göre Suns Bear teknik direktörü Monty Williams yarı finalde elendi: Phoenix'te ters giden neydi?

Vatikan yetkilileri Perşembe günü, Çarşamba günkü işlemler hakkında daha fazla bilgi yayınlamayı planladıklarını söylediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir