Rangers, birden fazla draft seçimi için Blackhawks’tan Patrick Kane’i aldı: Kaynak

Arthur Staple, Mark Lazarus ve Scott Powers tarafından

Kane’e yakın bir kaynak, New York Rangers’ın Chicago Blackhawks’tan forvet oyuncusu Patrick Kane’i 2023’te şartlı ikinci tur ve dördüncü tur seçimi için aldığını söyledi. atletik. İşte bilmeniz gerekenler:

  • ESPN’ye göre, Rangers konferans finallerini yaparsa, ikinci tur bir seçim 2024 veya 2025’te ilk tur seçimi olabilir.
  • 34 yaşındaki Kane, bu sezon çıktığı 54 maçta 16 gol ve 29 asist kaydetti.
  • 16 yıllık kariyerini Chicago’da oynadı ve toplam 1.161 maç, 446 gol ve 779 asist yaptı.
  • Rangers 34-17-19 ve Metro Division’da üçüncü, Blackhawks ise 21-33-5 ve Central Division’da sonuncu.

arka plan

Patrick Kane ticaret destanı nihayet Salı öğleden sonra sona erdi ve yıldız forvet, Rangers’ın son birkaç gün içinde birkaç kapak temizleme hamlesi yapmasının ardından New York’a gitti. Cumartesi günü Rangers, Vitaly Kravtsov’u Vancouver’a takas etti ve Jake Leskyshyn’den feragat etti. Pazar günkü LA karşısında 5-2’lik galibiyette takım, maçtan sonra AHL’ye gönderilen savunmacı Braden Schneider ve forvet Ryan Carpenter’ı geride bıraktı.

Kane’in, Rangers’ın Vladimir Tarasenko’yu takas etmesiyle ilgili bariz hayal kırıklığı – 3 Mart’taki son takas tarihine üç haftadan fazla bir süre kala – Blackhawks’ın yıldızının hareket etmeme maddesinden feragat etmeyi ve Chicago’dan ayrılmayı ciddi olarak düşündüğünün açık bir işareti. Geçen hafta sonu, takas spekülasyonları arasında takımın yolculuğundan ayrıldı.

Kane, 16 yıllık kariyerini, takım onu ​​2007 NHL Taslağı’nda genel olarak 1 numara seçtikten sonra Chicago’da geçirdi.

Korucular buraya nasıl geldi?

Herkesin geleceğini bildiği takas sonunda gerçekleşti ve Kane Çarşamba günü Philadelphia’da Rangers’a ilk çıkışını yapacak. Rangers GM Chris Drury, kadrosunu sınır gereksinimlerine uyacak şekilde ayarladı ve birinci tur seçiminden vazgeçmedi — eğer Rangers Doğu Konferansı’nı sonlandırırsa, sözleşmedeki 2023 ikinci dönemi 2024 veya 2025 olacaktı. Yine – Panarin, dört yıl önce Rangers ile sözleşme imzaladığından beri insanlara Artemi Panarin ile yeniden bir araya gelmek istediğini söyleyen, yüksek motivasyona sahip bir yıldız oyuncuyu Rangers alıyor.

READ  Ukrayna, güneydoğudaki Rus savunmasını aştığını söyledi

Kane’e yakın bir kaynak, Pazar günkü anlaşmayı kolaylaştırmak için ticaret yapmama maddesinden feragat ettiğini söyledi. Artık Rangers’ın normal sezonda 22 maçı kaldığına göre, soru Kane’in en iyi nereye oturduğu, güç oyunu zamanını yıldızları arasında nasıl dağıtacağı ve bu hamlenin Rangers’ı kalabalık Doğu Konferansı’nın dışında tutup tutmayacağı. . — Daha çok

Kane tankta ne tutuyor?

34 yaşındaki Kane, bu sezonun çoğunu kariyerinin en kötü kampanyasına saplanmış olarak geçirdi. Ancak tankçılık açıkça ona ağır geliyordu ve Max Tomi, Andreas Athanasio, Jason Dickinson ve Filip Kurashev gibi isimlerle birlikte oynadı. Güçlü olmaya kararlı olan Kane, herkese ne kadar iyi olabileceğini hatırlattı – geçen sezon 92 sayı ve 66 asist kaydetti – ve son dört maçında yedi gol ve üç asistle mutlak bir gözyaşı döktü. Blackhawk benzeri oyunlar.

Kane’in oyunu hız veya güç yansıtmıyor, bunun yerine geçiş, yaratıcılık ve neslinin en iyi vizyonlarından bazılarını yansıtıyor. O bir kurulum sihirbazı, ama aynı zamanda ölçümlerini sürekli olarak geride bırakarak ölümü bitirme yeteneğine de sahip. En son Panarin ile birlikte oynadığında ligin MVP’siydi. Tankta çok şey var. — Lazarus

Bu Blackhawks için ne anlama geliyor?

Birincisi, bir devrin sonu. Kane, 2007’de Blackhawks tarafından 1 numaralı genel seçimdi ve tartışmasız en önemli oyuncusuydu. Oynadığı maçlarda üçüncü (1.161), gollerde üçüncü (446), asistte (779) ikinci ve sayılarda (1.225) ikinci sırada yer alıyor. Dahası, oyunların en önemli olduğu zamanda geldi ve Blackhawks’a üç Stanley Kupası kazanmasına yardım etti. 136 playoff maçında 52 gol ve 80 asist dahil 132 sayı attı. Şüphesiz onun numarasıdır. 88 yaşında emekli olacak ve bir gün heykeli olacak.

Ticari açıdan bakıldığında, Blackhawks genel menajeri Kyle Davidson hayal kırıklığına uğramalı. Blackhawks her zaman Kane’i haklı çıkaracaktı, ancak Kane’i taşımanın saygın bir paketi geri getirebilecekleri bir durum olacağına inanıyorlardı. İdeal olarak, ilk turda bir seçim ve kaliteli bir olasılık isterlerdi. Bir karar verene kadar bir karar vermeyi bekleyen ve ardından Blackhawks’ı pazarlık yapacak tek bir takımla bırakan Kane’de, Davidson kozunu kaybetti. Köşedeydi ve Rangers bunu biliyordu. — Yetkiler

gerekli okuma

(Fotoğraf: Jerome Miron/ABD Bugün)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir