Raket antrenörü Ime Udoka: ‘Acı çekmek’ ile baş etmenin antrenman üzerinde olumlu bir etkisi olabilir

New Rockets koçu Ime Udoka, gazetecilere verdiği demeçte, Çarşamba günü Houston tarafından resmi olarak tanıtıldığı için “acı” ile baş etmenin “daha iyi bir koç ve lider olmasına” yardımcı olacağını söyledi.

  • 2022-23 sezonu için takım tarafından askıya alınan eski Celtics teknik direktörü, durumla ilgili Eylül ayında yaptığı açıklamanın arkasında olduğunu ve şimdi “büyük pişmanlık” yaşadığını söyledi. Bu disiplin, Udoka’nın Boston örgütünün bir kadın üyesiyle yakın ilişkisinden kaynaklanıyordu. atletik bildirildi.
  • Rockets’ın sahibi Tilman Fertitta, NBA’in Houston’ın Udoka’yı koçu olarak almasıyla “çok rahat” olduğunu söyledi. Fertitta, “Biz bağışlayıcı bir dünyayız. Kim affetmezse, yazıklar olsun” diye ekledi.
  • Mahkeme önceliklerine gelince, Udoka herkesin “başarmaya çalıştıkları şey” konusunda hemfikir olduğunu söyledi.

bu atletikAnında Analiz:

Udoka uzaklaştırma konusunu nasıl ele aldı?

Celtics’in ve NBA’deki herkesin beklediği an gelmişti. Skandal patlak verdiğinde basın toplantılarını yaptıklarında, Boston yönetimi durum hakkında önemli bir şey söylemekten kaçındı ve Udoka ve Rockets da aynısını yapma şansı buldu.

Ancak Udoka, şeffaf ve sorumlu bir lider olarak özgünlüğünü kanıtlamak için gerekli notların çoğuna sahiptir. Askıya alınması sırasında hayatındaki şeyleri düzeltmek için perde arkasında yaptığı birçok şeyi anlattı. Boston’un ondan ayrılma hakkı olduğunu ve bugün orada oturup sorumlu tutulamayacağını söyleyerek, eylemlerinin sorumluluğunu üstlenmenin kendisine bağlı olduğunu bir kez daha kabul etti.

Ana kusuru, Eylül ayı sonlarında yayınladığı ve oyuncuları, hayranları, organizasyonu ve ailesini hayal kırıklığına uğrattığı için özür dilediği yazılı bir açıklamaya atıfta bulunan giriş konuşmasındaydı. Udoka, hayatında birçok insandan özür dilediğini ve şimdi çok üzgün olduğunu, ancak ilk fırsatta halka hitaben yaptığı yazılı açıklamada belirli ve temel kelimeleri tekrarlamadığını detaylandırdı. Skandala haksız yere yakalanan Kelt örgütündeki kadınlar, kamera önünde canlı bir özrü hak ettiler ama yazılı açıklama aldılar.

READ  Oakland polisi Pazartesi akşamı bir benzin istasyonunda 8 kişinin vurulduğunu ve 1 kişinin öldüğünü söyledi

Sonunda Udoka, meslektaşları, arkadaşları ve ailesi için işleri daha iyi hale getirmek için pişmanlık duyan ve çalışan birinin resmini çiziyor. Rockets bunu desteklemeye hazırdı. Udoka’nın hikayenin kendi tarafını herkese anlatmamasının anlaşılır yasal ve mahremiyet nedenleri var. Ancak kendisini ve doğrudan olaya dahil olan diğer kişileri korurken, onun eylemlerinden etkilenen diğer kişiler için bunun bir bedeli vardır. — Weiss

Udoka nasıl ortaya çıktı?

Tüm taraflar, Udoka’nın Celtics tarafından askıya alınmasına yol açan kesin ayrıntılara girmeyi reddetti, ancak Udoka, eylemlerinin tüm sorumluluğunu ve sahipliğini üstlendi. İlişkilerini daha da geliştirmek için duyarlılık ve liderlik eğitimlerinin yanı sıra kendisi ve oğlu için danışmanlık hizmetlerine katıldı. Udoka, ileriye baktığında, Houston’ın genç kadrosu ve beklentileri konusunda iyimser ve samimiydi.

Udoka, gençlerin bir sebepten dolayı kalmadığını ve yol boyunca bir öğrenme eğrisi olmasına rağmen soyunma odasına adım attığını ve kültürü değiştirmeye çalıştığını söyledi. Rockets, son üç yılda kötü alışkanlıkların ve mağlubiyet serisinin kurbanı oldu ve bu hataların bazılarını düzeltmek ve tersine çevirmek biraz zaman alacak. — Orada

Kadro üzerinde ne gibi bir etkisi olabilir?

Rockets, yaklaşık 60 milyon dolarlık maaş boşluğuna sahip ve bu kadroyu desteklemek için kaliteli ücretsiz oyuncular eklemeyi planlıyor. Udoka şut çekme, oyun kurma ve kadroya uzun adamlar ekleme olasılığı konusunda heyecanlı görünüyordu. Ön sırada oturan Jalen Green ve Kevin Porter Jr. gibi oyuncuları övdü ve onu bu takıma çeken şeyleri detaylandırdı. Jaylen Brown ve Jayson Tatum ile yaptığı çalışmalara dayanarak, onun Houston’ın genç arka hattıyla çalışmasını ve koşarak yere basmasını bekliyorum.

Udoka, başarısını Houston’ın en büyük sorunu olan savunma üzerine kurdu. Rockets, serbest oyuncu döneminde bu takımın yapısını değiştiremezse, bunu düzeltmesi uzun zaman alabilir. Ancak kültür, hesap verebilirlik ve dayanıklılıktan bahsettiği için genç oyuncuların bu noktadan sonra ne yapacaklarını bilmeleri gerekiyor. — Orada

Başka ne dediler?

45 yaşındaki Udoka, Houston’ın yeniden inşasından bahsetti: “Gençlik bir mazeret değil. Gençleri kucaklayacağız, ancak bu bir mazeret değil” dedi ve şut çekmenin birinci sınıf olduğunu ve bunu serbest oyuncu döneminde ele almak isteyeceklerini sözlerine ekledi.

READ  Bilim adamları, yaşlandıkça saçlarınızın neden ağardığını açıklıyor

Boston’daki çıkışına değinen Udoka şunları söyledi: “Bundaki rolüm, kendi payıma sahiplik ve sorumluluk almak. (Celtics) bir karar verme seçeneğine sahipti ve o yolu izlediler. Benim işim ona sahip çıkmak, sorumluluk almak ve askıya alma işlemini gerçekleştirmek. Ona dürüstçe sahip olmalıydım.

Udoka, “Geçen yıl yaptıklarım konusunda dürüst ve açıktım. Eylemlerinizin sonuçları nasıl oluyor. Bunun iyi bir örneği olabilirim,” dedi. diğer taraf.”

Genel müdür Raphael Stone, işe alma sürecinin bir parçası olarak ekibin “sadece Udoka için değil, her aday için gerekli özeni gösterdiğini. … Bunun doğru işe alım olduğu konusunda kendimizi rahat hissettik” dedi.

Udoka, “bu işte çok çekici olan pek çok şey var” ve “boşluk büyük bir şey” dedi. Ayrıca asistan bulma sürecinin bir kısmının Houston’daki mevcut çalışanlarla röportaj yapacağını söyledi.

gerekli okuma

(Fotoğraf: Kyle Terada / USA Today)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir