Putin, yeniden Rusya devlet başkanı adayı olup olmayacağını açıkladı.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, 2018’deki devlet başkanlığı seçimlerine katılıp katılmayacağıyla ilgili kısa süre sonra açıklayacağını açıkladı.

Moskova’da katıldığı ‘Rusya’nın Gönüllüleri’ ödül töreninde konuşma yapan Rus lider Putin, “Bu kararın kısa süre içinde alınması gerektiğini biliyorum ve öyle de olacak. Bu konudaki kararımı verirken bugünkü konuşmalarımızı ve gönüllülerin tepkisini göz önünde bulunduracağım” dedi.

Sponsorlu

Sputnik’in aktardığına göre, devlet başkanlığına adaylık kararının herkes için büyük sorumluluk gerektiren bir karar olduğunu belirten Putin, “Bu nedenle karar alırken tek motif, ülkemizdeki insanların yaşamlarını iyileştirme ve ülkemizi gelecekte daha güçlü yapma hedefi olabilir” cümlesini kurdu.

Belirlenen hedeflere ancak halkın güveni ve desteğiyle ulaşabileceklerini de belirten Putin, törene katılanlara “Eğer aday olma kararı alırsam, sizler ve manevi olarak size yakın kişiler bu kararı destekleyecek mi?” diye sordu. Katılımcılar yüksek sesle “Evet” yanıtını verdi.

Vladimir Putin’in yeniden başkan adayı olacağı tahmin ediliyor.

[Via Sputnik]