Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Türkiye’nin teröristler ile başa çıkamamasının onlarla temas halinde olmasından kaynaklandığını söyledi.

Rus haber ajanslarından biri olan Ria Novosti’de yer alan habere göre Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Hepinizin bildiği gibi bazı koşullarda şu anda vatandaşlarımızın alıştığı yerlere seyahat etmeleri ile ilgili bazı zorluklar var. Bizim sorumluluğumuz dışında gelişen ve ne yazık ki ülke hükumetinin yakınında bulunan ülkelerden çeşitli terör örgütlerinin akışıyla başa çıkamadığı bazı ilişkilere sahip olduğumuz bir ülke olan Türkiye’den bahsediyorum. Teröristlerin bu akışına karşı başa çıkamamalarının sebebi onlarla hala temas halinde olmalarıdır.”

Sponsorlu
Rusya'ya ait bir helikopter
Rusya’ya ait bir helikopter

Daha önce Rusya Silahlı Kuvvetleri Ana Harekat Müdürlüğü Başkanı Sergey Rudskoy, Türk hükumetinin El Nusra adlı terör örgütüne silah ve insan gücü ile destek çıktığını öne sürmüştü. Geçen hafta sonunda ise Rusya Savunma Bakanlığı terör örgütü El Nusra’nın 80 teröristten oluşan birliğinin Türkiye’den Suriye’ye geçtiğini belirtmişti.