Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ‘Dolar – Euro bozdurun’ çağrısına Cizre Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memurlarından destek geldi. Polisler döviz bürosu önünde uzun kuyruklar oluşturdu.

Haber görseli

Amerika Birleşik Devletlerinin (ABD) Türkiye’ye yönelik yaptırımına tepki gösteren Cizre Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memurları döviz bürolarına akın edip yanlarında getirdikleri dolar ve dövizleri TL’ye çevirdi.

Sponsorlu

Polis memurları ile birlikte döviz bozdurmaya giden Cizre Emniyet Müdür Vekili Alptekin Özgen, ”Amerika’nın ülkemize yapmış olduğu bu tanımadığımız ambargoyu protesto etmek amacı ile devletimizin yanında olduğumuzu göstermek için Cizre Emniyeti olarak bu döviz kampanyasına katılmak istedik. Emniyet müdürlüğündeki personellerimizle birlikte yanımızda olan bütün dövizleri bozdurup TL’ye çevirerek bu ambargoyu protesto edeceğiz“ ifadelerini kullandı.

Haber görseli

Cizre Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memuru Mehmet Erkek ise ambargoyu protesto ettiklerini belirtti.

Haber görseli

Erkek, “ABD’nin ülkemizin üzerinde oynamış olduğu kirli oyuna rağmen ayakta durduğumuzu göstermek amacı ile devletimizin ve ülkemizin yanında olduğumuzu göstermek için Cizre İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak dövizlerimizi TL’ye çevirerek bu kirli oyunu ve ambargoyu protesto ediyoruz“ şeklinde konuştu.