Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek, FOX TV’de gazetecilerin sorularını cevapladı.

Perinçek’in konuşmasından satır başları şöyle:

“Türkiye büyük bir vatan savaşına girmiştir. Türkiye, onlara yasal olanaklar tanıyarak terörü temizleyemez.

70’lerde Deniz Gezmişleri asan, Doğan Avcıoğlu’nu hapse atan, 80’lerde 650 bin solcuyu hapse atan bir yargı vardı, şimdi PKK’yı FETÖ’yü içeri atan bir yargı var.

Türkiye’nin önümüzdeki sürecine bakıyorum ve FETÖ’nün PKK’nın üzerine gitmeleri için savcılarımızı yüreklendiriyorum.

70 bin terörist içerde; bunun 50 bini PKK’lı, geri kalanı IŞİDçi. Bu yargı Amerikan gladyosunu temizliyor, önemli olan bu.

ABD, İsrail, Türkiye’de de FETÖcüler ve PKKlılar, Türk milletinin taleplerini yerine getiren yargıya karşı çıkıyor. Buna destek olmak yerine niye karşı çıkıyoruz?

Bizi hapse atan tertipçiler şimdi bizim yattığımız hücrelerde. Doğrudan FETÖcüler içeride.  Şu anda bu yargı süreci son derece titizlikle yürütülüyor. 4 bin FETÖcü hakim ve savcı yargıdan temizlendi.

‘GÜLEN, HDP’YE OY VERİN ÇAĞRISI YAPIYOR’

Bugün aldığım önemli haber, Fethullah Gülen bütün hapishanelere haber göndermiş, arkadaşlarımız HDP’ye oy verin çağrısı yapıyor.

Fethullah Gülen ve PKK işbirliği zaten vardı. Şimdi burda daha açık bir şekilde görünüyor bu. Yanlarında da CHP ve İyi Parti var.

‘İKİSİ DE ATLANTİKÇİ’

Perinçek, hem CHP’nin Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’nin, Hem de Cumhurbaşkanı Muharrem İnce’nin Atlantikçi olduğunu söyledi.

‘KÜRT SORUNU SİLAHLA ÇÖZÜLÜR’

Perinçek Kürt sorununa dönük Muharrem İnce’nin sözlerine cevap verdi ve “Bu iş meclis komisyonuyla değil silahla çözülür” dedi.

‘ABD’nin silahlandırdığı bir örgüte karşı silahla mücadele edilir’ değerlendirmesinde bulunan Perinçek “Silah değil tartışmayla çözülür mantığı bize Amerika’nın dayattığı bir şey” ifadelerini kullandı.