Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek HDP’nin cumhurbaşkanı adayı Selahattin Demirtaş için ezber bozan bir açıklamada bulundu.

Perinçek, “Demirtaş, cezaevinde kalsın diye bir şey demiyoruz. İsteriz ki cumhurbaşkanı adayları topluma kendilerini serbestçe anlatsınlar” cümlelerini kurdu.

Vatan Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Doğu Perinçek, Sözcü Gazetesi’nden Saygı Öztürk’e sıradışı açıklamalarda bulundu.

24 Haziran seçimleri için “Türkiye, çok zor koşullarda devrime gidiyor” ifadelerini kullanan Perinçek, HDP’nin kapatılması gerektiğini belirterek “ABD ve İsrail’in kontrolünde olan partidir. Bunları bırakın hükümet ortağı yapmayı, kapatılması gereken bir partidir.” dedi.

HDP’nin cumhurbaşkanı Selahattin Demirtaş’ın ise bu süreçte cezaevinde olmaması gerektiğini ifade eden Perinçek, “İsteriz ki cumhurbaşkanı adayları topluma kendilerini serbestçe anlatsınlar” ifadelerini kullandı.

RAKİPLERİ İÇİN NE DİYOR?

Recep Tayyip Erdoğan: Çıkmazda. Hem ekonomide, hem de Suriye siyaseti nedeniyle dış politika ve güvenlikte çıkmazda.

Muharrem İnce: O da Tayyip Erdoğan’ın çıkmazını paylaşıyor. Kemal Derviş’in kopyası. Çözüm vaat etmiyor, dahası, PKK’lıyı cumhurbaşkanı yardımcısı yapacağını söylüyor.

Selahattin Demirtaş: ABD ve İsrail’in kontrolünde olan partidir. Bunları bırakın hükümet ortağı yapmayı, kapatılması gereken bir partidir. Demirtaş, cezaevinde kalsın diye bir şey demiyoruz. İsteriz ki cumhurbaşkanı adayları topluma kendilerini serbestçe anlatsınlar.

Meral Akşener: Akşener’in, İnce’den pek farkı yok. Tamamen ABD’nin kontrolünde. Örneğin OHAL’i kaldıracağını söylüyor. O zaman terörü nasıl kazıyacak.

Temel Karamollaoğlu: Onları da tamamen ABD’nin kontrolüne aldılar. Eskiden bazı milli tavırları vardı. O da şimdi ana dille eğitimi savunma noktasına geldi.