ÖSYM, LYS tercih sonuçlarını açıkladı.

26 Temmuz 2017’de üniversite tercihlerini ÖSYM’ye bildiren adayların meraklı bekleyişi son buldu.

Öğrenci Seçim ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), bu sene ilk defa sınav sonuçlarının açıklanacağını tarihleri “sınav takvimi” içinde adaylara duyurmaya başlamıştı. Geçtiğimiz günlerde ise tercih sonuçlarının ne zaman açıklayacağını önceden duyurmuştu.

ÖSYM Tercih sonuçlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu

2017’de LYS’ye giren öğrenciler dikkat! Yükseköğretim Kurumu (YÖK) bu sene üniversite kayıtları ile ilgili bazı değişikler yaptı. 

 

Tercih sonuçlarına göre üniversiteye kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri 14-18 Ağustos 2017 tarihinde yapılacak. Bu yüzden üniversiteye yerleşen adaylar için kısa bilgilendirme içerikleri hazırladık.

Üniversite Kayıtları Nasıl Yapılır? 2017 Kayıtları İçin Gerekli Belgeler!

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) üniversitelerin akademik takvimini göz önüne alarak, adayların kayıt işlemlerini geçen yılların aksine Eylül ayı yerine Ağustos’ta yapabileceklerini bildirdi.

Üniversite kayıtlarının nasıl yapıldığını öğrenmek için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

KYK Yurt ve Burs Başvuruları Ne Zaman Başlayacak? Başvurular Nasıl Yapılır?

KYK burs öğrenim kredisi ve yurt

Üniversiteli olmayı bekleyen milyonlarca genç aynı zamanda yurt ve burs başvuruları için de bekliyor.

Üniversite kayıt işlemlerini yapacak olan adaylar, yurt ve burs başvurularının ne zaman başlayacağını da merak ediyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu’da yeni eğitim öğretim yılında başvuruları almaya hazırlanıyor.

KYK yurt ve burs başvuruları hakkında daha fazla bilgiyi bu yazımızda bulabilirsiniz.