Okul önünde öldürülen liseli Helin’in tabutunu kadınlar taşıdı

Lise öğrencisi Helin Palandöken'in cenazesi

Helin’in tabutunu kadınlar omuzlarında taşıdı.

Geçtiğimiz gün İstanbul Pendik’te okul çıkışında av tüfeğiyle vurularak öldürülen 17 yaşındaki lise öğrencisi Helin Palandöken, son yolculuğuna kadınların omzunda uğurlandı.

Pendik’te okul çıkışı av tüfeğiyle vurularak yaşamını yitiren Helin Palandöken, Tuzla Aydınlı Cemevi’nde düzenlenen cenaze töreninin ardından son yolculuğuna duvakla uğurlandı.

Sponsorlu

Genç kızın cenaze töreninde bazı yakınları sinir krizi geçirdi. Cenaze namazı sonrasında da gerginlik yaşandı. Kalabalıktan bir kişi belindeki silahı çıkarıp havaya ateş açtı.

Törende genç kızın babası Nihat Palandöken, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı Palandöken’in yakınları ve arkadaşları hazır bulundu.

Törende genç kızın yakınları sinir krizleri geçirirken arkadaşları da gözyaşlarına hakim olamadı. Baba Nihat Palandöken ise ayakta durmakta güçlük çekti. Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı acılı babaya destek oldu.

“Gizli Bir Sapığım Var Dışarı Çıkamıyorum”

Öte yandan suçsuz yere öldürülen Helin Palandöken’in 18 Eylül’de Twitter hesabında “Gizli bir sapığım var, sokağa çıkmaya korkuyorum” mesajını paylaştığı ortaya çıktı.

Helin Palandöken

Pendik’te pompalı tüfekle ateş ederek bir kız öğrencinin ölümüne, iki erkek öğrencinin de yaralanmasına neden olan 21 yaşındaki katil zanlısı Mustafa Yetgin, “Tasarlayarak adam öldürme” suçundan tutuklandı.

21 yaşındaki katil zanlısı Mustafa Yetgin

Katil zanlısı Yetgin’in nöbetçi mahkemedeki sorgusunda, “Ben üzerime atılı suçlamayı anladım. Olayın hala şoku altındayım. Neyi nasıl anlatmam gerektiğini bilemediğim için şu ana kadar ifade veremedim. Helin Palandöken ve o esnada yanında bulunan kişilere av tüfeği ile ateş ettiğimi kabul ediyorum.

Bu av tüfeğini internetten satın almıştım. Ateş ettikten sonra da olay yerinden kaçtım. Sonrasında ne olduğunu ve ne yaptığımı hatırlamıyorum. Kafam çok karışık. Şu an söylediklerimden fazla bir şey anlatabilecek durumda değilim” şeklinde ifade verdiği aktarıldı.

[via DHA]