OHAL’e tepki olarak sakal bırakan eski CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, 2 yıl sonra, OHAL’in kalktığı 19 Temmuz günü sakalını kesti.

OHAL’in sürdüğü 2 yıl boyunca sakalını hiç kestirmeyen Atıcı, OHAL’in sona ermesinin ardından Grup Başkanvekili Özgür Özel ile birlikte Meclis berberine geldi. İlk sözü, “Nihayet 2 yıl sonra sakalımı kesmek için Meclis berberine geldim” olan Atıcı burda kısa bir açıklama da yaptı.

Parlamento tarihinin belki de en uzun siyasi eylemini gerçekleştirdiğini belirten Atıcı, “Keşke böyle bir rekorun sahibi olmasaydım” dedi.

Sponsorlu

HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli ile benzerliğiyle de dikkat çeken Aytuğ Atıcı, OHAL’in ardından Meclis’e sunulan yasa teklifini “OHAL 3 yıllığına kalıcı hale getirilmek isteniyor. 3 ayda bitireceklerini söylediler, 2 yıl sürdü. Şimdi 3 yıllığına uzatmaya çalışıyorlar” şeklinde eleştirdi.

Uzun sakalı nedeniyle “ohal baba, ohal dede” gibi lakaplar takıldığını, Karl Marx’tan Gandalf’a isimlendirmeler yapıldığını söyleyen Atıcı bu süreçle ilgili bir kitap yazacağını açıkladı.

Atıcı açıklamasının ardından sakalını kestirdi.