Kültür ve Turizm Bakanı Numan Kurtulmuş, TBMM Genel Kurulunda görüşmelerine başlanan Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.

Türkiye de Bitcoin ile ilgili adımlar atmaya hazırlanıyor. Bakan, Bitcoin ile ilgili araştırmaların devam ettiğini kaydetti.

Bitcoin

Kurtulmuş, 2018 yılında 20 bin öğretmen ataması yapılacağını söyleyerek, “AK Parti iktidarlarında 561 bin 451 öğretmen ataması yapıldı. Gönlümüz arzu eder, hiçbir öğretmen adayı arkadaşımız açıkta kalmasın ama Türkiye’nin imkanları açısından bunun oldukça zor olduğunu biliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sponsorlu

‘Bitcoin’i Yakından Takip Ediyoruz’

Dijital para “bitcoin”i bazı ülkelerin desteklediğini, bazı ülkelerin yasakladığını belirten Kurtulmuş, dünyada “bitcoin” ile ilgili şüphelerin, tereddütlerin henüz giderilemediğini kaydetti.

Kurtulmuş, Merkez Bankası ve İstanbul Borsasının, “bitcoin” piyasasını yakından takip eden çalışmalarının olduğunu belirterek, “Bizim de henüz resmi olarak bir tavrımız ortada değildir. Kimi ülkeler bitcoini kurtarıcı olarak görüyor, kimi ülkeler bunu şeytanlaştırıyor. Bunları biz de yakından takip ediyoruz.” cümlelerini kurdu.

Öğretmen Ataması

Bakan Kurtulmuş, 2018 içinde 20 bin öğretmen atamasını gerçekleştireceklerini aktardı.

Numan Kurtulmuş, 2000 ile 2014 yılları arasında 459 bin, 2014’ten bugüne kadar 102 bin öğretmen ataması yapıldığını belirterek, “AK Parti iktidarı sırasında 561 bin 451 öğretmen ataması yapıldı. Gönlümüz arzu eder, hiçbir öğretmen adayı arkadaşımız açıkta kalmasın ama Türkiye’nin imkanları açısından bunun oldukça zor olduğunu hepimiz biliyoruz.” dedi.