NFL Notu – Temsilci Olmayan Kişiler Lamar Jackson İçin Takımlarla İletişime Geçebilir

Jamison HensleyESPN personel yazarı3 dakika okuma

Lamar hakkında RGIII: “Burada Büyük Bir Şey Oluyor”

Robert Griffin III ve Jeff Darlington, Lamar Jackson’ın tweet’ine ve NFL’nin Jackson’la düzgün temsil edilmeden konuşmakla ilgili yorumlarına ağırlık veriyor.

Owings Mills, MD — Lamar Jackson sezon dışı destanı, lig çapında bir notun dağıtılması ve Ken Francis adlı bir fitness ekipmanı iş ortağının katılımıyla beklenmedik bir dönüş yaptı.

Perşembe günü NFL, tüm kulüplere, takım personelini, NFLPA tarafından onaylanmamış bir kişi olan Baltimore Ravens oyun kurucusunun münhasır olmayan haklarına sahip olan Jackson ile sözleşme müzakerelerine girmeye ikna etmeye çalışan bir not gönderdi.

Lig kurallarına göre, takımlar sadece Jackson ile konuşabilir çünkü onun bir menajeri yok.

ESPN’den Adam Schefter tarafından alınan bir nota göre, NFLPA lige, oyuncular sendikasında sertifikalı bir temsilci olmayan Francis’in Jackson ile ilgili takımlarla iletişime geçebileceğini bildirdi.

32 takımın tamamına dağıtılan bir notta şunlar yazılıdır: “Sertifikasız bir kişi olarak, Bay Francis’in herhangi bir NFL oyuncusu veya müstakbel oyuncu adına teklif belgeleri veya oyuncu sözleşmeleri müzakere etmesi veya potansiyel takasları tartışması veya yardım veya tavsiye sağlaması yasaktır. bu tür müzakerelerle bağlantı.”

Francis, ESPN’den Jeremy Fowler’a Jackson adına ekiplerle iletişime geçmediğini söyledi.

Francis, “Lamar adına konuşmuyorum,” dedi.

Jackson Francis ayrıca kendi adına ekiplerle iletişime geçtiğini de yalanladı. tweetleme: “Yalan söylemeyi bırak, o adam benim için asla pazarlık yapmaya çalışmadı.”

Francis, Jackson’la taşınabilir egzersiz ekipmanlarında bir iş ortağı olduğunu ve ticari operasyonlarının kapsamının bu olduğunu söyledi. Jackson’ın kendi futbol meselelerini hallettiği konusunda ısrar etti.

Not, ekiplere bir teklif tablosunun yalnızca kendi adına veya sertifikalı bir temsilci ile hareket etmesi durumunda müzakere edilebileceğini hatırlattı.

Notta, “Açık olmak gerekirse, Bay Jackson şu anda NFLPA sertifikalı bir temsilci tarafından temsil edilmiyor.” “Bu hükmün ihlali, Bay Jackson ve yeni kulüp tarafından yapılan herhangi bir teklif belgesinin veya oyuncu sözleşmesinin kabul edilmemesine neden olabilir.”

Bir kulüp, NFLPA tarafından incelenmemiş bir temsilci veya temsilci ile bir sözleşme müzakere ederse, NFL takımları 47.000 $ para cezasına çarptırılabilir.

Bu, ligin konuyu ele almak zorunda kaldığı yedi ay içinde ikinci kez. Ağustos ayında, NFL’nin yönetim organı 32 takıma, Chicago Bears’la birlikteyken defans oyuncusu Roquan Smith adına kulüplerle temasa geçen, NFLPA onaylı olmayan bir temsilciyle görüşme hakkında bir not gönderdi. Smith, geçen sezon Ravens’e takas edildi ve Ocak ayında Baltimore ile beş yıllık bir uzatma için pazarlık yaptı.

7 Mart’ta Kuzgunlar, 25 aylık müzakerelerin ardından yeni bir sözleşmeye varamayan Jackson’a münhasır olmayan etiketi yerleştirdi.

Münhasır olmayan etiket altında, Jackson diğer takımlarla pazarlık yapabilir. Bir teklif kağıdını imzalarsa, Baltimore’un beş gün eşleşmesi veya tazminat olarak iki birinci tur draft seçimi alması gerekiyor.

Teklif kağıdı yoksa, Jackson etiket altında 32.416 milyon dolar kazanacak.

Bir Ravens yetkilisi ESPN’e, Jackson’ın 2021’de sözleşme uzatmaya hak kazandığından beri takımla yalnızca görüşmelerde bulunduğunu söyledi.

READ  Başkan Joe Biden'ın Yüksek Mahkeme'nin öğrenci kredisi yardımına ilişkin kararına ilişkin açıklaması

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir