İsrail’in Filistinli eylemcilere yönelik sert müdahalesi sonrası hayatını kaybedenlerin olmasını kınayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ‘sivilleri bombalamakla’ suçlayan İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu, kendisine ve İsrail’e ‘terörist’ diyen Erdoğan’a cevap verdi.

Netanyahu, Erdoğan’ı ‘Afrin’de sivilleri katletmek ve Kuzey Kıbrıs’ı işgal etmekle’ suçladı.

Gazze sınırında geçen cuma gerçekleşen ‘Büyük Geri Dönüş Yürüyüşü’nde’ 17 Filistinli’nin İsrailli askerleri tarafından öldürülmesi ve TSK’nın Afrin operasyonu nedeniyle Türkiye ile İsrail arasında yaşanan gerginlik devam ediyor.

Sponsorlu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın İsrail’e yönelik eleştirilerine İsrail Başbakanı Netanyahu Twitter üzerinden ikinci kez cevap verdi.

Netanyahu, “Erdoğan, kendisine yanıt verilmesine alışkın değil. Ama buna alışmaya başlamalı. Kuzey Kıbrıs’ı işgal eden, Kürt topraklarına yayılan ve Afrin’de sivilleri katleden biri bize ahlak ve değerler üzerine vaaz veremez” şeklinde tweet attı.

Via Hatırlatıyor: Ne Olmuştu?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti Adana İl Kongresi öncesi dışarıdaki kalabalığa seslendi.

Erdoğan’ın hedefinde Türkiye’nin Afrin harekatını eleştiren Fransa ile İsrail Başbakanı Benyamin Netanyahu vardı.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şunlar:

“Dün İsrail’in Başbakanı, muhattabım değil de.. Bir laf etmiş.. Lafa bak. Onların ordusu hiçbir zaman zulüm yapmamış. Ey Netanyahu! Sen işgalcisin. İşgalci olarak o topraklarda bulunuyorsun. Sen bir teröristsin. Filistinlilere yaptıklarınızı tarih kaydediyor. Bunu hiçbir zaman unutmayacağız. İnanıyorum ki İsrail halkı senin bu yaptıklarından rahatsız.” demişti