Nasdaq, S&P 500 önceki kazançlarını azalttı; Klinik araştırma stokları düştü

Başlıca hisse senedi endeksleri, Salı öğleden sonra kazançlarını azaltmasının ardından karıştı. Borç tavanının yükseltilmesiyle ilgili ilerleme haberleri, engeller devam etse de yatırımcıların kafasını rahatlattı.
XBaşkan Joe Biden ve Meclis Başkanı Kevin McCarthy Geçici bir kredi limiti anlaşmayı imzaladı Cumartesi gecesi. Anlaşma, iki yıllık bir kredi limiti artışı ve iki yıl boyunca mevcut seviyeleri olan teminatsız, emektarların isteğe bağlı bir harcama planını içeriyor. Ayrıca, bazı devlet yardımlarına bazı yeni kısıtlamalar getirmektedir.

Tasarının 5 Haziran son tarihine kadar geçmesi gerekiyor; Aksi takdirde Hazine Bakanlığı bazı yükümlülükleri ödemek için parasının tükeneceğini söylüyor. Bugün bir Meclis komitesi oylaması belirlendi ve Meclisin tamamı Çarşamba günü oylayabilir.

Biden Pazartesi günü gazetecilere verdiği demeçte, “Bu konuda gerçekten iyi hissediyorum.” Temerrüde düşmemek için zamanında “yapmaması gerektiğini” söyledi.

borsa haberleri

Nasdaq öğleden sonraki işlemlerde kazançlarını %0,2’ye indirdi. Dow Jones endüstri ortalaması %0,4 düştü. S&P 500 yüzde 0,1 düştü. iShares Russell 2000 ETF’si (IWM%0.4 geri çekildi.

Nasdaq’ın kazanımları, aşağıdakiler gibi büyük teknolojilerdeki rallilerle çarpıtılmaya devam ediyor: Nvidia (NVDA) First Trust Nasdaq 100 Eşit Ağırlıklı ETF (QQEW) marj %0,1’den az, bu da zayıf genişliği gösteriyor.

NYSE ve Nasdaq’ta hacim, tacirlerin uzun bir hafta sonu tatilinin ardından işlerine dönmesiyle Cuma gününün aynı dönemine göre yükseldi.

Nasdaq 100-Tracking Invesco QQQ Trust ETF’si (QQQ%0.4 yükseldi. Yenilikçi IBD 50 ETF (elli) %0,3 arttı, ancak kar düştü.

Ham petrol %4,8 düşüşle varil başına 69,17 dolara geriledi. Altın vadeli işlemleri %0,7 yükseldi ve psikolojik ons ​​başına 2.000 dolar seviyesinin altında kaldı. Bu arada, Bitcoin %3,3 artışla 27.790 dolara yükseldi.

10 yıllık ABD Hazine tahvil getirisi 12 baz puan düşerek %3,69’a geldi. bu CME FedWatch aracı Haziran Fed toplantısında çeyrek puanlık bir faiz artışı, %60 ihtimal gösteriyor ve Fed gözlemcilerinin geri kalanı değişiklik beklemiyor.

READ  Meksika'da göçmen ateşi: ABD sınırına yakın gözaltı merkezinde çıkan yangında 39 kişi öldü

Avrupa hisse senetleri düştü, Alman DAX %0,3, Paris CAC ise %1,3 düştü. Londra’da FTSE %1.4 geriledi.

Mayıs ayı ABD tüketici güven okuması, beklenen 100.0’a karşı 102.3’te geldi.

Borsayı harekete geçirenler: Nvidia ve AI yeniden odaklanıyor

Grafik çipi üreticisi ve yapay zeka devi Nvidia bugün seçkin bir 1 trilyon dolarlık piyasa değerine ulaştı.

bu Liderler Sıralaması Şirketin bir yapay zeka süper bilgisayarı kurma planlarını açıklamasının ardından hisseler önceki kazançlarını azalttı ve şimdi %3,1 daha artışla Salı gününün en yüksek seviyesine ulaştı.

Hisseler son üç günde %35 ve bu ay için %40 değer kazandı. Hisse senedi bu yıl %180 kazançla iyi bir performans sergiledi ve bugün tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı.

Tayvan’daki bir açılış konuşmasında, CEO Jensen Huang Pazar günü şirketin üretken AI için yeni amiral gemisi çipi olan H100’ün üretimini hızlandırdığını söyledi. Kelimenin tam anlamıyla dünyanın her köşesinden ihtiyaç var” dedi. Wall Street Gazetesi. Huang, AI ile ilgili hizmetleri ve ürünleri piyasaya sürdü.

Hisse senetleri, ilk çeyrek kazançlarını açıkladıktan sonra Perşembe günü %24’e kadar yükseldi.

Reklam ajansı rolü RES (RES), görsel ve video içerik motorunda Nvidia ile ortak olacağı haberleriyle %1,3 arttı.

Yapay Zeka Yazılım Şirketi C3.ai (AI) %21’in üzerinde yükseldi ve Cuma günkü kırılmayı güçlü bir şekilde ateşledi Marvel Teknolojisi (duvar resmi) ve Nvidia’nın geçen haftaki kazançları.

C3.ai, 15 Mayıs’ta analistlerin beklentilerini aşarak 4. çeyrek mali gelir ve satış rakamlarını bildirdi. AI, Nisan ayında sona eren çeyreği için mali sonuçları Çarşamba günü mesai saatlerinden sonra bildirecek. Hisse 34.78 alış noktasından genişledi.

Bu hisseler kilit seviyelerin altında

IBD 50 Stoklamak Lantheus Holdingleri (LNTH) Cuma günkü %7’lik kaybın üzerine %3,2’lik kayıpla üst üste ikinci gün de satıldı. Tıbbi teşhis şirketinin hisseleri 50 günlük hareketli ortalamasının altına düşerek bir uyarı işareti verdi.

READ  Kripto odaklı banka Silvergate, FTX'in darbesini savuşturmaya devam etmeyi planlıyor

Rezervasyon tutarları (B.K.N.G.) %2,1 düşerek geçen hafta aştığı 50 günlük çizginin altına gönderdi. Hisseler, Avrupa Birliği’nin İsveç merkezli seyahat şirketi için verdiği teklif nedeniyle online seyahat şirketine uyarıda bulunmasının beklendiği haberinin ardından düştü. Reuters.

Dijital Altyapı Platformu Operatörü yeni bir anıt (Yeni) %2,5 düşerek 50 günlük çizgisinin çok altına indi. 80.98 alım noktasındaki kayıp %10’dan fazla ve satış sinyalini tetikliyor. TPG (TPG) ve bir San Francisco özel sermaye şirketi görüşmeler bitti NEWR satın almak için, Reuters Cuma günü söyledi.

Arista Networks bir satın alma noktasına ulaştı

Özet (SNPS), çip tasarım platformu şirketinin yapay zeka ile geliştirilmiş tasarımı üzerinde Birleşik Krallık merkezli Arm ile çalıştığı haberleriyle %3,9 yükseldi. Özet hisseleri 392,89 satın alma noktasından genişledi.

IBD 50 payı akıcılık enerjisi (FLNC) %3,8 yükseldi ve geri çekilmeden önce 24,87 satın alma noktasına ulaştı. Fluence, enerji depolama, hizmetler ve yenilenebilir enerji kaynakları için yapay zeka özellikli dijital uygulamalar sağlar.

Bulut ağının rolü Arista Ağları (Aneta) %3,8 yükseldi ve 171,54’lük satın alma noktasıyla bir kupa tabanını kırdı. Hisseler 180.12’de %5 alım bölgesinde.

izdiham (CFLT) yeni bir zirveye yükseldi ve 29.82 satın alma noktasını aştı, ancak 25.78 bir önceki giriş olarak hizmet etti. Raporlara göre Needham, 35 fiyat hedefi ve satın alma derecesi ile kapsama başladı.

Diğer borsa hareketleri: EV hisseleri odakta

tesla (D.S.L.A) %3,5 yükseldi ve 207,89’luk satın alma noktasıyla bir kupa tabanı oluşturdu. Hisse, 200 günlük hareketli ortalamasını geri aldı.

Hisse senetleri, CEO Elon Musk’ın Şangay Gigafactory’yi gezmek için Çin’i ziyaret etmesinin beklendiği haberiyle yükseldi. Wedbush analisti Don Ives’e göre fabrika ayda 80.000 elektrikli otomobil üretiyor.

READ  Aktör Julian Sands'in kaybolduğu California dağlarında insan kalıntıları bulundu

ford (F) Jefferies yükseltmesinden sonra %4,3 arttı Ford’un satın alma notu için Beklemede ve fiyat hedefini 13’ten 16’ya yükseltti.

şarj noktası (CHPT) Bank of America’nın elektrikli araç şarj istasyonu sağlayıcısını sıfırdan satın alacak şekilde yükseltmesinin ardından %13 arttı, ancak fiyat hedefini 15,50’den 14’e düşürdü. ChargePoint, ilk çeyrek kazançlarını Perşembe günü piyasa kapandıktan sonra açıklayacak.

Daha fazla hisse senedi haberi için Twitter’da Kimberley Koenig’i takip edin @IBD_KKoenig.

Şunlar da hoşunuza gidebilir:

Ücretsiz IBD Bültenleri Alın: Piyasa Ürünü | Teknik Rapor | nasıl yatırım yapılır

Can Slim nedir? Başarılı hisse senetleri bulmak istiyorsanız, bilmek güzel

IBD Live: Olumlu yönde büyüme stoklarını öğrenin ve analiz edin

Bir sonraki büyük borsa kazananlarını mı arıyorsunuz? Bu 3 adımla başlayın

Daha fazla IBD bilgisi ister misiniz? Yatırım podcast’imize abone olun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir