NASCAR Chicago: Grand Park 220 ertelendi, yağmur nedeniyle Xfinity Serisi yarışı çağrıldı

NASCAR’ın önemli Chicago yarışı Grand Park 220, hafta sonu yapılacak Xfinity Serisi yarışı için çağrılmasından sadece birkaç saat sonra, bölgedeki ani sel uyarısı nedeniyle “bekleme düzenine” alındı. Grand Park 220’nin CT 16:05’te başlaması planlanıyordu, ancak NASCAR şu anda “koşullar düzelene” kadar beklediğini söylüyor.

NASCAR’ın Kupa Serisini geri çekme kararı, Ulusal Hava Durumu Servisi’nin “yaşamı tehdit eden” bir ani sel uyarısıyla ilgili başka bir acil durum uyarısı yayınlamasından birkaç dakika sonra geldi. Sun-Times’tan Ellery Jones, yerel saatle 16:00’dan hemen önce telefonların alarm halinde çalmasıyla medya odasında duyulabilir çığlıklar olduğunu söyledi.

Cole Custer bir önceki yarış olan The Loop 121’i kazandı ve Cumartesi günü şimşek nedeniyle kırmızı bayrak düştüğünde 55 üzerinden 25’ini bitirdi. NASCAR Pazar günü bu sonuçların nihai olduğunu duyurdu.

“Daha fazla araba kırmadığımız için gerçekten şok oldum.” Custer, Cumartesi günkü gecikme sırasında NBC’ye söyledi. “Şimdiye kadar sahaya şapka çıkartın.”

Pazar günkü Xfinity yarışı çağrısı, Grand Park 220’den önce varma umuduyla birkaç saat sonra durdu. Ancak, gün boyunca Chicago’yu yağdıran yağmur ve yerinde bir ani sel uyarısı ile ekipler şehir merkezine inemedi. Yarış durumunu gerçek zamanlı olarak takip edin.

Charlie Crockett ve Miranda Lambert’in de aralarında bulunduğu Pazar günü için düzenlenen açık hava konserleri de iptal edildi.

Pazar günü erken saatlerde NASCAR, parkurun durgun su nedeniyle “bekleme modunda” olduğunu söyledi. Maç Cumartesi günü gök gürültüsü ve şimşek nedeniyle tatil edildi.

Ulusal Hava Durumu Servisi, Cook County ve Chicago da dahil olmak üzere çevre bölgeler için ani sel uyarısını saat 18:30’a kadar uzattı.

Bir acil itme uyarısında, NWS uyardı:

“Bu tehlikeli ve yaşamı tehdit eden bir durum. Sel veya tahliye emri altındaki bir bölgeden ayrılmadan seyahat etmeye kalkışmayın.

READ  Zaporijya ve diğer işgal altındaki bölgelerde tahliye emirleri kafa karışıklığına neden oluyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir