Nargile içerken çekilebilecek en güzel pozlar

Nargile tutkunlarının sıkıntı yaşadıkları durumlardan biri de; nargile içerken çektikleri resimlerde kötü çıkmaları ve bunu sosyal medya hesaplarında paylaşamamaları.

Bu yazımızda Nargile içerken verebileceğiniz pozları bir araya getirdik. Yalnız bilinmesi gerekir ki sıradan telefonlar ile çekilen resimler kalitesiz olacağından bu detayları alamayarak yine bir hayal kırıklığı yaşayabilirsiniz. Bunun önüne geçmek için profesyonel bir kamera ile resimlerinizi çekin.

1

En Güzel Resimler İçin En Güzel Ortamı Yakalayın

Çekeceğiniz resimlerde ortam çok önemli bir etken. Ortamın ışık düzeyi ve görselliği resminizi çok ciddi bir şekilde etkileyecektir. Bunun için içtiğiniz ortamı bu detaylara göre ayarlayın.

2

Yakın Çekimlerde Ağzınızda Biriken Dumanı Üflemeden Serbest Bırakın

Yakın çekim yapmak istediğiniz sırada en önemli etkenlerden biri dumanın ağzınızdan çıkarken dağılmadan oluşturduğu görselliği detaylıca yakalamaktır. Bunu yaparken cool görünmek isteyebileceğinizden dumanı ve yüzünüzü karşısına alacak bir ışık kaynağı bulabilirsiniz.

3

Dumanı Serbest Bırakarak Kamera Objektifine Bakın

Bunu yaparken bakışlar çok önemli olduğu için ciddi görünmelisiniz. Bakışlarınızın etkili olması için ise bunu hissederek yapmalısınız. Ciddi hissetmeden ciddi bakmanız mümkün değil. Bu fotoğraflarda net bir şekilde belli olur.

4

Dış Ortamlarda Mutlaka Profesyonel Kamera Kullanın

Cafe ve teras gibi dış ortamlarda rüzgarın etkisiyle dağılan dumanı en güzel detayına kadar çekmek ve güzel çıkmanız için bir profesyonel kamera kullanmalısınız.

5

Nargile Dumanının Renkli Gözükmesi İçin Işık Kaynağı 

Çekmek istediğiniz resimlerde ağzınızdan çıkan beyaz dumanın farklı renklerde gözükmesini istiyorsanız dumana doğru bir ışık kaynağı kullanabilirsiniz.

6

Gözlerinizi Aşağı Doğru Tutarak Cool Görünebilirsiniz 

Nargile içerken resim çekenlerin temel amaçlarından biri ise cool gözükmek. Bunun için ise objektife bakmak yerine gözünüzü hafif aşağı tutabilirsiniz.

7

Karanlık Ortamda Dumana Öncelik Verebilirsiniz

Karanlık bir ortamdayken çektiğiniz resimlerde siz geri planda olacağınızdan dumanı ön plana çıkarmak isteyebilirsiniz. Fakat bunu yaparken kendinizi tamamen soyutlamadan gerçekleştirin.

8

Yan Profil ile Resim Çekebilirsiniz

Nargile içerken yandan bir resim çekerseniz bu hem çenenizin daha düzgün gözükmesini sağlar hemde dudağınızdan çıkan duman daha net görünür.

9

Profesyonel Kameraların Focus Özelliğini Kullanın

Profesyonel kameraların çoğu focus yaparak harika resimler çekmenize olanak sağlar. Bunu yaparken kendinizi odak seçebilir sizin dışınızdaki diğer şeyleri absorbe edebilirsiniz.

10

Işık Yayan Bir Cisme Üfleyin

Bunu ben genellikle bilgisayarım touchpad’ine yaparım 🙂

Sizde ortamınızda bulunan ve ışık saçan bir nesneye ağzınızda bulunan dumanı yakınlaşarak üfleyebilirsiniz.