Dünyanın en çok kullanılan sosyal ağ olma özelliğine sahip Facebook, kullanıcılarını bir kez daha sevindirecek bir haber ile anıldı.

Müzik sevenlerin vazgeçemediği bir uygulama olan Spotify’ı mesaj uygulaması Messenger’a entegre etmeye karar veren Facebook yöneticileri bu adım ile müzik sevenleri sevindirecek.

2016-03-04 09-51-18 Ekran görüntüsü

Sponsorlu

Facebook’un mühendisleri her gün farklı bir yenilik ile karşımıza çıkıyor. Gerek tasarım gerekse günlük hayatımızda yaptığımız işler üzerine çözümleri ile hayatımıza canlılık katıyorlar.

Kullanıcılar Messenger uygulamasından Spotify hesaplarına giriş yapabilirken, diğer yandan birbirleriyle sevdikleri müzikleri Messenger üzerinden rahatça paylaşabilecek.

Spotify premium bir uygulama olduğu için aylık belirli bir ücret karşılığında size reklam dinletmiyor. Ücretsiz kullanmak istersenizde arada size reklam dinletiyor.

Premium özelliğinden ayrı olarak çalma listelerini çevrimdışı dinleme, istediğiniz parçayı çalma gibi bazı özellikleri kısıtlanıyor. Yani aylık bir ücret vermiyorsanız Spotify başka bir yoldan sizden para kazanabiliyor.

Spotify’ın milyonlarca kullanıcısı var. Halihazırda dünyanın en çok kullanılan müzik olma özelliğini taşıyor.

Ancak rakiplerine oranla bir çok artısı var. Örneğin; bir den platformda erişebileceğiniz bir uygulama olan Spotify her an sizinle birlikte sevdiğiniz müzikleri sizi dinletiyor.