Mutlu bir insan olmak için bunları yapın

1
Mutluluk 🙂

MUTLULUK KAÇINILMAZ!

Çok basit bir kaç bilgi ile hayatınıza farklılık katarak monotonluktan uzaklaşabilirsiniz. Buda sizi mutlu bir insan yapacaktır. Uzmanlardan aldığımız bazı notları sizinle paylaşalım. Umarız siz de bu tavsiyelere uyarak mutlu bir hayat geçirebilirsiniz.

2
Uyku saatleri ruh hali için oldukça önemli.

UYKU SAATLERİNİZİ DÜZENE SOKUN

Sabahları işe gitmek zorunda veya okula zamanında yetişmeye çalışan biriyseniz uyku düzeninize çok dikkat etmelisiniz. Hafta sonları ise boş saatlerinizin olduğunu düşünerek diğer günlerden daha fazla uykuya vakit ayırmayın.

3
Kafein kahve de bolca bulunur.

KAFEİN İÇEREN İÇECEKLERDEN UZAK DURUN

Özellikle uyuma zamanınıza yakın bir sürede içtiğiniz kafeinli bir içecek uykunuzu bastıracağı için uyku düzeninizi bozabilir. O yüzden elinizden geldiğince bu tür içeceklerden uzak durmanızı tavsiye ediyor uzmanlar.

4
Alkol kullanımı geçici hafıza kaybına neden olabilir.

ALKOL TÜKETMEYİN

Alkol içerisinde uykunuzu bozabilecek onlarca madde var. Uykunuzun dinlendirici bir etkisi olsun istiyorsanız alkol gibi zararlı içerikleri hayatınızdan yavaş yavaş çıkarttın.

5
Şekerleme uykuları sizi bir çocuk gibi rahatlatacaktır.

GÜN İÇERİSİNDE KISA BİR SÜRE UYUYUN

Bilim adamlarına göre gün içerisinde geçirebileceğiniz kısa bir uyku süreci sizin için çok faydalı olabilir. 30 dakikayı geçmeyecek şekilde kısa bir şekerleme uykusu yapabilirsiniz. Bu sizi gün içerisinde çok zihinde ve enerjik tutacaktır.

6
Sabah güneş ışığını alacak şekilde yürüyüşler yapabilirsiniz.

KISA Bİ YÜRÜYÜŞ YAPIN

Güneş ışıkları vücudumuza oldukça faydası var. Evde, okulda veya ofiste geçirdiğiniz uzun zamanlarda bedensel olarak rahatsızlık hissederseniz kısa bir süre yürüyüş yaparak kendinize gelebilirsiniz.

7
Egzersiz yapmanız vücudunuzu rahatlatacaktır.

EGZERSİZ YAPIN

Düzenli olarak çok basit hareketler ile vücudunuzun gerilen bazı noktalarını yumuşatarak kendinizi rahat hissedebilirsiniz.

8
Müzik ruhun gıdasıdır diye boşuna demiyorlar.

MÜZİK DİNLEYEBİLİRSİNİZ

Bilimsel olarak bazı müziklerinin insan psikolojisi üzerinde oldukça etkisi olduğu belirtiliyor. Bazı müzikler insanın kalpa atışlarını bile hızlandırabiliyor. Bazı müzikler ise insan beynini rahatlatıyor. Sizin için kısa bir araştırma yaparak bir müzik listesi bulduk buraya tıklayarak kendinizi dinlendirebilecek müziklere erişebilirsiniz.

9
Akıllı telefon ışıkları gözleri yoruyor.

VE SON OLARAK…

Bu resimdeki gibi tam uyuma vaktinde telefona odaklanarak kendinizi rahatlatmak yerine gözünüzü yormayın