Musk, eski NBC Universal reklam başkanı Yaccarino’yu yeni Twitter CEO’su olarak atadı

12 Mayıs (Reuters) – Elon Musk, Twitter’ın reklam gelirlerindeki düşüşü tersine çevirmeye çalışırken eski NBC Universal reklam şefi Linda Yaccarino’yu Twitter’ın yeni CEO’su olarak atadı.

Yaccarino, Comcast Corp’un (CMCSA.O) sahibi olduğu NBCUniversal’daki reklamcılık işini modernize etmek için yıllarını harcadıktan sonra zorluklarla ve ağır borçla kuşatılmış bir sosyal medya platformunu devralacak.

“Twitter’ın yeni CEO’su olarak Linda Yaccarino’yu ağırlamaktan heyecan duyuyorum!” Musk Cuma günü bir tweet’te söyledi. “@LindaYacc öncelikle iş operasyonlarına odaklanacak, ben ise ürün tasarımına ve yeni teknolojiye odaklanacağım.”

Musk, Ekim ayında Twitter’ı satın aldığından beri, şirketin çalışanlarının yaklaşık %80’ini kaybetmesinin ardından, reklamlarının uygunsuz içeriğin yanında görünebileceğinden endişe duyan reklamverenler sosyal medya platformundan ayrıldı. Musk, bu yılın başlarında Twitter’ın reklam gelirlerinde büyük bir düşüş yaşadığını kabul etmişti.

Pazarlama danışmanlığı şirketi AJL Advisory’nin CEO’su ve uzun süredir reklamcılık sektörü yöneticisi olan Lou Paskalis, Twitter’ın “yörüngesi onun liderliğinde anında 180 derecelik bir dönüş yaptı” dedi.

“(Yaccarino) NBCU’da tırmanabildiği her dağa tırmandı ve bence bunu iyi yaptı. Ve Twitter’da düzeni yeniden sağlamaktan daha büyük bir zorluk yok” dedi.

Musk, Yacarino’nun daha önce eşler arası ödemeler gibi çeşitli hizmetler sunabileceğini söyleyen “hepsi bir arada uygulama” oluşturmaya yardımcı olacağını söylerken, reklam deneyimi seçimi dijital reklamların devam edeceğinin sinyalini verdi. önemli bir odak. işin.

Musk, binlerce Twitter çalışanını kovdu, dolandırıcıların büyük markaları taklit etmesine izin veren bir abonelik ürününü hızlı bir şekilde piyasaya sürdü ve aynı fikirde olmadığı kullanıcıları askıya aldı, bunların tümü markaların platformda harcama yapmasını engelledi.

Reklamlardan uzaklaşan milyarder, kullanıcıların hesaplarını doğrulamak için ayda 8 dolarlık bir abonelik özelliği olan Twitter Blue’ya odaklandı, ancak ürün sınırlı bir başarı elde etti.

READ  Lyrids Nisan Meteor Yağmuru Nasıl İzlenir

Zaman içinde Twitter Blue abonelerinin sayısını takip eden bağımsız bir araştırmacı olan Travis Browne, değerlendirildi 30 Nisan itibariyle 619.858 müşteri vardı.

Yorum için Yaccarino’ya ulaşılamadı.

NBCUniversal’a Ft

Çıkışı, NBCUniversal için bir başka büyük kazanç oldu. Geçen ay, NBC’nin ana şirketi Comcast, NBCUniversal CEO’su Jeff Schell’in şirkette bir kadınla uygunsuz bir ilişki içinde olduğunu kabul etmesinin ardından soruşturmaya yol açan bir şikayetin ardından ayrıldığını açıklamıştı.

Reklam şefi Mark Marshall, NBCUniversal’ın reklamcılık ve ortaklıklar grubunun geçici başkanı olarak devreye girecek. Marshall, 2018’de NBC’nin yayın eğlence, spor ve gelişmiş reklam satışlarını denetleyerek reklam satışları ve ortaklıklar başkanı seçildi.

Yaccarino’nun ayrılışı, Pazartesi günü Radio City Music Hall’da reklamverenlere yıllık sunumuna hazırlanan NBCUniversal için zor bir zamanda geldi.

Turner, eğlence sektöründe 15 yıl geçirdikten sonra 2011 yılında NBCU’ya katıldı ve ağın reklam satış operasyonunu dijital çağa taşımasıyla itibar kazandı.

Yayın yapan televizyon izleyicileri akışa geçerken, geçen yıl Radio City Music Hall’da sahnede reklamcılara marka mesajlarının artık sonradan akla gelen bir şey olmadığını söyledi. NBCUniversal, en başından beri Peacock akış hizmetine reklamları dahil ettiğini söyledi.

Medya danışmanlığı şirketi GK Digital Ventures’ın CEO’su Greg Kahn, “Twitter’ın reklam topluluğu nezdinde güvenilirliğe ihtiyacı var” dedi. “Linda güvenilirliğini, masaya yeni ortaklar getirme konusundaki yenilikçi doğasını ve derin ilişki sırasını kanıtladı.”

Elektrikli araç üreticisi Tesla Inc’in (TSLA.O) CEO’su Musk, Ekim ayında Twitter’ı 44 milyar dolara satın aldı. Cuma günü Yaccarino’yu işe almanın Tesla’yı yönetmek için daha fazla zaman harcamasına izin vereceğini söyledi.

Perşembe günü Musk, Yaccarino’yu tanımlamadan bir CEO bulduğunu tweetledi. Yaccarino’ya yakın bir kişi, Musk’ın tweet’inin, Tesla hissedarları için faydalı olacak Twitter’a katılma takvimini hızlandırmış olabileceğini söyledi.

READ  Savunma Yasa Tasarısının bir hükmü kürtaj referandumuna tabidir

Tesla’nın hisseleri Cuma günü %2,4 düşüşle 167,98 dolardan kapanırken, Comcast hisseleri %0,4 düşüşle 40,21 dolardan kapandı.

Tyashi Dutta’nın Bangalore’daki raporu; Görüntü yönetmeni Anil de Silva

Standartlarımız: Thomson Reuters Güven İlkeleri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir